/همايشهای دينی/نشست شيعه‌شناسي تركيه

حجت الاسلام والمسلمين واعظ‌زاده خراساني در گزارشي از نشست شيعه‌شناسي كه در استانبول تركيه برگزار شده بود، گفت: بايد با از بين بردن خرافات و اختلافات، بر مشتركات ميان مذاهب بيافزاييم.

حجت الاسلام والمسلمين واعظ‌زاده خراساني گفت: محور بحث اجلاس امسال «تاريخچه پيدايش اهل سنت» بود كه بنده در يك سخنراني، ديدگاه شيعه را درباره شرط اسلام كه همانا اداي شهادتين است بيان كردم. همچنين تلاش‌ علماي شيعه براي احياي فقه، اصول، حديث و رجال كه جامع عقايد شيعه و سني است را توضيح دادم.
اين استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فتاواي علماي اهل سنت براي تقريب و وحدت با شيعيان گفت: بي‌اطلاعي مذاهب از عقايد يكديگر عامل بروز بسياري از اختلاف‌هاست. وي افزود: در اين نشست بر لزوم آگاهي‌ علماي شيعه و سني از نظرات و مباني يكديگر تأكيد شد. در عين حال بايد توجه داشت كه بايد با از بين بردن باورهاي نادرست درباره مذاهب، سعي كنيم بر مشتركات تكيه كنيم تا خصومت‌ها به الفت‌‌‌ها تبديل شوند.
حجت الاسلام والمسلمين واعظ‌زاد‌ه خراساني با اشاره به استقبال بسيار زياد مسلمانان استانبول و شركت‌كنندگان در جلسه گفت: حضور طلاب تركيه‌اي كه علوم حوزوي را در ايران فرا گرفته‌اند، تأثير بسزايي در ترويج فرهنگ اهل بيت ـ ع ـ و صدور انقلاب اسلامي در تركيه دارد.
وي افزود: اساتيد بسيار مطرحي در اين اجلاس شركت كرده بودند كه در بعضي موارد، ايرادات و انتقاداتي بر تفكر شيعيان مطرح مي‌كردند كه به حمدالله موفق شدم به اين شبهات پاسخ دهم.

/ 0 نظر / 2 بازدید