/خواهران/

هفتمين شماره نشريه جامعه‌الزهرا ـ س ـ ، «نامه جامعه» با موضوعات فرهنگي و اجتماعي منتشر شد.
«عصر حضور» عنوان مقاله‌اي است از خديجه اخوت به مناسبت دوازده فروردين. در اين مقاله انقلاب اسلامي ما به عنوان مقدمه‌اي براي ظهور حضرت ولي عصر ـ عج ـ مطرح و شرايطي براي زمينه‌سازي ظهور ذكر شده است كه برخي از آنها عبارتند از: مبارزه، مقابله با چهره كريه ستمگران در هر زمان و هر مكان، به كار بستن عدل و انصاف در همه امور فردي و اجتماعي، تقويت مباني اعتقادي بر اساس قرآن كريم و عترت، تقويت و رشد و شكوفايي استعدادهاي فكري و سياسي و اجتماعي و اخلاقي.
در تاريخ 24 اسفند هشتاد و سه، عده‌اي از خواهران جامعه‌الزهرا با آيت الله نوري همداني ديداري داشتند. در بخش حيات طيبه «نامه جامعه» گزيده‌اي از سخنان آيت الله نوري همداني در اين ديدار به چاپ رسيده است.
به مناسبت 21 فروردين سالروز شهادت سردار رشيد اسلام، سپهبد شهيد صياد شيرازي گفت‌وگويي با خانم عفت شجاع، همسر اين شهيد دلاور صورت گرفته است. در اين گفت‌وگو مسايلي از زندگي خصوصي و روحيات و روابط شهيد صياد كه كمتر مطرح شده است، مورد توجه ويژه قرار گرفته است.
ديگر عناوين به چاپ رسيده در اين شماره «نامه جامعه» عبارتند از: نامه عمل در قرآن، فقه و زندگي، سيري در پيام تاريخي امام صادق ـ ع ـ، تمدن اسلامي، جلوه‌هايي از جمال دوست، نگاهي به نشر نوين شبهات كهن.

/ 0 نظر / 8 بازدید