زائران خارجي، بهترين مبلغين فرهنگ انقلاب هستند

سرپرست و نماينده ولي‌فقيه در سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: بهترين شيوه معرفي فرهنگ و تمدن اسلامي و كسب درآمد براي جامعه، استفاده از ميراث فرهنگي و موقوفات كشور براي جذب گردشگر است.
حجت الاسلام نظام‌زاده دوشنبه شب در مراسم افتتاح نخستين هتل آپارتمان موقوفه قم افزود: جهت دادن موقوفات كشور در سمت توسعه گردشگري براي اقتصاد كشور بسيار مفيد است و بايد در اين زمينه تلاش كرد.
وي به ترويج جايگاه سنت وقف در فرهنگ اسلامي اشاره كرد و گفت: در گذشته توجه واقفان به نياز گردشگران بيشتر بوده و اسنادي از موقوفات در نقاط مختلف ايران وجود دارد كه اطعام، پوشاك، تأمين آسايش و مركب مسافران را مورد توجه قرار داده است.
معاون امور بين‌الملل حقوقي و مجلس سازمان ميراث فرهنگي و جهانگردي كشور نيز در اين مراسم با اشاره به جايگاه شهر قم به عنوان خاستگاه انقلاب و حكومت ديني بر ضرورت توسعه امكانات گردشگري در اين شهر تأكيد كرد.
حجت الاسلام طاها هاشمي جذب گردشگري مذهبي را از رويكردهاي اصلي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ذكر كرد و گفت: اين سازمان در نظر دارد با ساخت بي‌نظيرترين موزه دوران اسلامي دنيا در قم و ساخت موزه شخصي بنيانگذار جمهوري اسلامي در بيت قديمي ايشان و همچنين ايجاد منطقه ويژه گردشگري با پنج هزار هكتار در اين استان زمينه جذب گردشگر به قم را فراهم كند.
نخستين هتل آپارتمان موقوفه قم در 500 متر مربع فضا و با دو هزار و 500 متر مربع زير بنا با هزينه‌اي بالغ بر 5 ميليارد ريال توسط مسعود حسيني اردهالي به سازمان اوقاف و امور خيريه قم اهدا شده است.

/ 0 نظر / 2 بازدید