/همايش/ همايش نقش دين در جامعه در كاريلياي روسيه

با حضور شخصيت‌ها و علماي اسلامي و غير اسلامي منطقه کاريلياي شمالي در روسيه کنفرانسي تحت عنوان نقش دين در جامعه برگزار شد.

به گزارش خبر‌گزاري اخبار اسلامي اين گردهمايي به همت شيخ وسام بردويل مفتي بزرگ جمهوري کاريليا برگزار شد و در آن کارشناسان، اساتيد دانشگاه، طلاب علوم اسلامي و ديگر علماي ساير مذاهب شرکت داشتند. مباحث گوناگوني درباره دين و نقش آن در جامعه در اين همايش مطرح شد و کارشناسان و سخنرانان ديدگاه‌هاي خود را ارائه كردند.
شيخ وسام بردويل نيز در اين نشست به پرسش‌هاي مختلف حاضران درباره اسلام و مبادي آن پرداخت و ابعاد گوناگون دين حنيف را مورد بررسي قرار داد.
جمهوري کاريلياي روسيه که در آن پيروان اديان و مذاهب مختلفي زندگي مي‌کنند شاهد فعاليت گسترده مسلمانان و سازمان‌هاي اسلامي است که تا‌کنون توانسته‌اند جمعي از مردم اين منطقه را پيرو اين دين آسماني سازند.
برگزاري مراسم‌هاي متعدد قرآني با شرکت قاريان مصري، تشکيل کلاس‌ها و جلسات آموزشي قرآن و عقايد اسلامي و دعوت از پيروان ساير اديان براي حضور در آن، برگزاري ميزگردها و کنفرانس‌هاي عمومي درباره اسلام از جمله فعاليت‌هاي مراکز ديني کاريليا است که اثرات بسيار مؤثري در گسترش و نشر اسلام در اين جمهوري داشته است.

/ 0 نظر / 2 بازدید