بزرگداشت مبلغين برتر

معاون تبليغ و آموزشهاي كاربردي مركز مديريت حوزه علميه قم، برگزاري مراسم نكوداشت برترين مبلغين كشور را زمينه‌ساز بهبود امر تبليغ ديني در كشور دانست.
حجت الاسلام والمسلمين نبوي، معاون تبليغ مركز مديريت حوزه علميه قم در گفت‌وگوي اختصاصي با پايگاه اطلاع‌رساني رسا، نكوداشت مبلغين برتر كشور را از سوي نهادهاي حوزوي و اسلامي يك حركت مبارك و در راستاي هرچه بهتر شدن امر تبليغ در كشور برشمرد.
وي درباره فعاليت‌هاي تبليغي حوزه علميه قم اظهار داشت: رشته تخصصي تبليغ نزديك به چهارده سال است كه در حوزه علميه قم راه‌اندازي شده است. اين رشته روحانيون بسيار خوبي پرورش داده شده است كه امروز در جايگاه‌هاي امامان جمعه و پست‌هاي مختلف كشور مستقر شده‌اند.
معاون تبليغ مركز مديريت حوزه علميه قم راه‌اندازي رشته تخصصي تبليغ را در احياي مجموعه‌هاي تبليغي، تقويت فرهنگ و تخصصي شدن تبليغ بسيار مهم ارزيابي كرد و گفت: روحانيون در اين قسمت به صورت تخصصي آموزش‌هاي دوره‌هاي كودك و نوجوانان، جوانان، دانشگاهيان و تبليغ در دبيرستان‌ها را مي‌گذرانند. در سال گذشته مبلغين حوزه علميه قم نزديك به 1200 برنامه فرهنگي، اسلامي در مدارس مختلف قم برگزار كردند.
وي در پايان يادآور شد: معاونت تبليغ حوزه علميه همچنين مباحثي را كه رشته تخصصي تبليغ به آنها نمي‌پردازد، مورد توجه قرار مي‌دهد؛ مانند تهيه و نظارت بر كتب ديني با همكاري آموزش و پرورش، آموزش و تربيت معلمان ديني، تهيه مجله مبلغان كه مخاطبان آن وعاظ و مبلغان روحاني سراسر كشور هستند و طرح هجرت بلند‌مدت كه تعداد 1400 روحاني در اين طرح به همراه خانواده‌هاي خود به مناطق فاقد روحاني اعزام شده‌اند.

/ 0 نظر / 13 بازدید