آغاز ثبت نام آزمون ورودي حوزه‌هاي علميه

الاسلام رفعتي، معاون آموزش حوزه علميه قم گفت: ثبت نام داوطلبان ورود به حوزه علميه قم و سايرحوزه هاي علميه سراسر کشور ، از روز چهارشنبه آغاز شده است و تا تاريخ 8 خرداد ماه سال جاري ادامه دارد. واجدان شرايط ثبت نام مي توانند فرم ثبت نام را از حوزه هاي علميه محل سکونت خود دريافت کنند.
وي به شرايط ثبت نام در حوزه هاي علميه اشاره کرد و گفت: حداقل مدرک سوم راهنمائي با حداکثر سن 17 سال براي مقطع سيکل از جمله شرايط داوطلبان ورودي است. افرادي که مقاطع بالاتري را طي کرده باشند با احتساب سنوات مي توانند در سن بالاتر نيز در آزمون شرکت کنند.
معاون آموزش حوزه علميه قم افزود: برنامه هاي حوزه در دو مقطع دراز مدت و کوتاه مدت خواهد بود. داوطلبان با توجه به نياز و شرايط خود مي توانند در يکي از اين برنامه‌ها شرکت کنند.
وي به تاريخ آزمون ورودي اشاره کرد و گفت: آزمون ورودي سال جاري حوزه علميه در تاريخ دوم تيرماه سال جاري برگزار مي شود.افرادي که در مقطع سوم راهنمائي يا دبيرستان هستند بايد در موضوعات احکام ، ادبيات فارسي و عربي ، رياضيات و تست هوش نيز مورد سنجش قرار گيرند.
حجت الاسلام رفعتي در پايان از داوطلبان خواست دفترچه راهنما را به دقت مطالعه و فرم آزمون را در زمان مقرر تنظيم و به حوزه عليمه قم ارسال کنند.

/ 0 نظر / 14 بازدید