رساله سطح ۳ حوزه: تفسير سوره جمعه و ابعاد اجتماعي

جلسه دفاعيه از رساله علمي سطح 3 حجت السلام عابديني با موضوع تفسير سوره جمعه و ابعاد اجتماعي آن با حضور هيئت داوران حجت الاسلام غرويان و خسروپناه و اساتيد راهنما حجت الاسلام باريك‌بين و ‌آشتياني پنجشنبه شب در مدرسه فيضيه برگزار شد.
در ابتداي اين جلسه حجت الاسلام عابديني علت انتخاب سوره جمعه را مواجه بودن جهان اسلام با دشمنان خارجي و داخلي عنوان كرد و گفت: من فكر مي‌كردم كه جهان اسلام همواره با دو گونه از دشمن مواجه بوده، يكي دشمن خارجي كه يهوديان بودند و ديگري دشمن داخلي كه منافقين هستند.
وي در ادامه گفت: در سوره جمعه به طور طبيعي يك نظام اجتماعي را مي‌توان ديد و گويا سوره مبارك جمعه از يك نقشه‌اي برخوردار است.
حجت الاسلام عابديني افزود: از اوائل سوره مباني تربيتي تبيين شده، آيه‌هاي بعد حاوي منابع تربيتي است و در ادامه سوره پشتوانه‌ها، موانع تربيتي نماز جمعه و مسائل اقتصاد و تجارت بيان شده است.
وي در پايان گفت: در حقيقت سوره جمعه عصاره عقايد و معارفي است كه بايد هر هفته به مسلمانان يادآور مي‌شود.
در انتهاي جلسه دفاعيه، هيئت داوران پس از مشورت، اين پايان‌نامه را كار نويني در زمينه تفسير دانستند و با توجه به وعده رفع مشكلات عنوان شده توسط هيئت داوران نمره 90 را براي رساله حجت الاسلام عابديني منظور داشتند.

منبع: رسا نيوز

/ 0 نظر / 13 بازدید