سيد حسن نصرالله: در كناردولتي هستيم كه حامي ملت و منافع آن باشد

 سيد حسن نصرالله، دبير كل جنبش حزب الله لبنان طي سخناني در بيروت با اشاره به تحولات سياسي لبنان تأكيد كرد: اگر دولت جديد در برنامه‌ها و سياست‌هايش از ملت و منافع آن حمايت كند، ما نيز از آن حمايت مي‌كنيم.

به گزارش روزنامه البيان چاپ امارات، وي كه در يك مراسم افطار سخن مي‌گفت، تأكيد كرد: سياست‌ها و تصميمات كابينه جديد، بايد در راستاي خدمت به مردم و منافع عمومي باشد كه در اين صورت در كنار آن خواهيم بود وگرنه با آن به مخالفت خواهيم پرداخت. نصرالله در آستانه تشكيل دولت جديد عمر كرامي در لبنان گفت: امروز، كشور و ملت لبنان نيازمند دولتي هستند كه با برخورداري از كفايت و توانايي‌هاي بالا به بهبود اوضاع معيشتي، امنيتي و اقتصادي كشور بپردازد و اعتماد مردم را جلب كند. وي هشدار داد: از اين پس هر وزيري و مسئولي در غارت و چپاول اموال عمومي دست داشته باشد، بهتر است اعدام شود. وي از دولت جديد خواست تا اولويت‌ها و عناوين اساسي از جمله حل بحران قطع برق و تدوين قانون انتخابات جديد را در برنامه كار خود قرار دهد. اين روحاني شيعه در لبنان در ادامه به تلاش‌هاي مستمر حزب الله و مقاومت براي دستيابي به سلاح‌هاي پيشرفته اشاره كرد و گفت: حزب الله شب و روز تلاش مي‌كند تا به سلاح‌هاي بسيار پيشرفته دست يابد كه نوع و چگونگي آن را اعلام نمي‌كنيم. وي افزود: اقدام ما در دست‌يابي به سلاح‌هاي پيشرفته، واكنش به قطع‌نامه 1559 شوراي امنيت است.
قطع‌نامه 1559 كه ماه گذشته تحت فشارهاي امريكا و فرانسه در شوراي امنيت سازمان ملل به تصويب رسيد، خواستار خروج نيروهاي سوري از لبنان و خلع سلاح حزب الله به عنوان يك گروه شبه نظامي غير دولتي شده بود كه با واكنش‌هاي منفي مردم و مسئولان لبنان مواجه شد.

/ 0 نظر / 17 بازدید