ديدار سيد عبدالعزيز حكيم با مراجع نجف

رئيس مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق، سيد عبدالعزيز حكيم جهت بررسي آخرين تحولات عراق و مشورت در موضوع انتخابات با آيت الله سيستاني و سيد سعيد حكيم در نجف اشرف ديدار كرد.
آيت الله سيستاني پيرامون انتخابات و نقش سازمان ملل متحد در اجراي آن تأكيد كرد: انتخابات بايد درموعد مقرر برگزار شود و لازم است تمامي اقشار ملت عراق بايد بطور گسترده شركت كنند و بدين طريق مسير سياسي، اقتصادي و اجتماعي كشورشان را معين كنند. از اين رو بايد براي نيل به اين هدف، اشخاصي با كفايت را به عنوان نماينده‌شان انتخاب كنند. اين مرجع شيعي بر ضرورت پايبندي همه گروه‌ها به اقدامات مسالمت‌آميز و آرام جهت شركت در انتخابات تأكيد كرد.
عبدالعزيز حكيم در اين ديدار گزارشي مفصل پيرامون اوضاع كنوني عراق ارائه كرد.
در ديدار وي با آيت الله سيد محمدسعيد حكيم بر ضرورت بازگشت امنيت و ثبات به كشور تأكيد شد و عادي شدن رفت و آمد زائران به شهرهاي مقدس يكي از ضروري‌ترين مسائل كنوني عتبات مقدس عنوان شد.
سيد عبدالعزيز حكيم در اين ديدار گزارشي كامل پيرامون آخرين تحولات روز و اقدامات مجلس اعلا و دولت موقت در راستاي برچيده شدن تروريسم از كشور و بازگشت امنيت و ثبات به تمامي نقاط كشور ارائه كرد. شايان ذكر است رئيس مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق در سفر خود به نجف با مسئولين و اعضاي سپاه بدر در نجف نيز ديدار كرد و بر ضرورت استمرار راه شهيد محراب محمدباقر حكيم تأكيد كرد.
اين روحاني شيعي در اين سفر در آستانه آغاز سال درسي در كشور در جشن افتتاحيه مدرسه دارالحكمه كه مخصوص علوم اسلامي در نجف است، شركت نمود و طي سخناني پيشرفت در تحصيل علوم و معارف ديني را از ضروريات حوزه‌ها و مدارس ديني برشمرد.

/ 0 نظر / 6 بازدید