مدير حوزه علميه قم: اساس حكومت حضرت مهدي ـ‌عج‌ـ عدالت و‌ آزادي است

حجت الاسلام والمسلمين حسيني بوشهري در همايش انتظار كه به همت مدرسه علميه امام صادق ـ ع ـ كرج برگزار شده بود، اساس حكومت حضرت مهدي ـ عج ـ را بر عدالت و آزادي استوار دانست.
در اين مراسم كه‌ آيت الله مدرسي مسئول مدرسه علميه امام صادق ـ ع ـ و حجت الاسلام والمسلمين رمضاني امام جمعه كرج حضور داشتند، مدير حوزه علميه قم اظهار داشت: در تمام اديان و مذاهب مختلف از مصلحي بزرگ سخن به ميان آمده است كه روزي خواهد آمد و به جنايات و خيانت‌ها پايان خواهد داد و شالوده حكومت الهي را بر اساس عدالت و‌ آزادي استوار مي‌كند. وي ادامه داد: مذهب شيعه، آدرس دقيقي از آن منجي را در دست دارد و ما شيعيان اين ادعا را داريم كه قرآن نيز به مسئله حضرت مهدي ـ عج ـ شهادت داده است.
استاد حوزه علميه قم با اشاره به چندين آيه از قرآن در خصوص بشارت ظهور حضرت حجت ـ عج ـ خاطر نشان كرد: خداوند سه جايگاه را شايسته منت‌گذاري بر بندگان مي‌داند، اول اسلام، سپس بعثت رسولان و در نهايت ظهور منجي. به گواه اميرمؤمنان علي ـ ع ـ كه در نهج‌البلاغه مي‌فرمايند: آخرالزمان از آن اهل بيت ـ ع ـ است، مسئله منجي در چهره مقدس حضرت مهدي ـ عج ـ ظهور خواهد كرد. وي افزود: خداوند به مؤمنان و صالحان وعده داده است كه آنها را خليفه روي زمين گرداند و دين صالحان را نيز در زمين منتشر نموده، زمينه اجراي احكام را فراهم كند. از طريف ديگر وعده داده است كه ايام ظهور حضرت، ايام ناامني نيست، چرا كه ريشه ناامني، فقر، ضعف ايمان و ضعف مديريت است.
حجت الاسلام والمسلمين حسيني بوشهري در پايان در خصوص وظايف منتظرين حضرت گفت: حديثي از امام صادق ـ ع ـ روايت شده است كه ايشان مي‌فرمايند:«‌من سره ان يكون من اصحاب المهدي فلينتظر و ليعمل بالورع» كسي كه مي‌خواهد از اصحاب امام عصر ـ عج ـ باشد بايد منتظر بماند و تقوا و پاكي را پيشه كند. البته در انتظار بايد زمينه ظهور را آماده كرد.

/ 0 نظر / 10 بازدید