بهزيستي استان قم خبر شرق را تكذيب كرد

حجت الاسلام سيدمحمدي با اشاره به اخبار كذب منتشر شده توسط برخي از مطبوعات در روزهاي گذشته، جامعه قم را با استناد آمار رسمي كشور پاك‌ترين، مطهرترين، سالم‌ترين و امن‌ترين جامعه عنوان كرد.
وي در مراسمي كه به مناسبت هفته بهزيستي برگزار شده بود با اعلام اين مطلب اظهار داشت: استان قم در مقايسه با استان‌هاي ديگر در بحث اعتياد و آسيب‌هاي اجتماعي با آمارهايي كه عده‌اي مي‌دهند بسيار متفاوت است.
رئيس سازمان بهزيستي استان قم با گلايه از برخي از مطبوعات در ارائه آمار غير واقعي از آسيب‌هاي اجتماعي قم تصريح كرد: ما به عنوان دستگاه متولي رسيدگي به آسيب‌هاي اجتماعي در استان قم، كليه اين آمارها را در اختيار داريم ولي متأسفانه يك دفعه خبردار مي‌شويم شخصي مصاحبه‌اي انجام داده و در جرايد نيز منعكس شده است كه آمار فلان آسيب در قم بالاتر از ديگر استانهاي كشور است، اما اين ادعا بر اساس آمار رسمي كشور مردود است.
وي با اشاره به خبر هفته گذشته روزنامه شرق كه آمار جرايم جنسي در قم را نسبت به كشور در رتبه اول اعلام كرده بود، تصريح كرد: اين افراد با ارايه اين گونه آمار، عمداً به دنبال تخريب چهره پاك و مطهر قم هستند و بسياري هم مشتري چنين اخباري هستند و سريع آنرا براي تلكسهاي خبري در جهان منعكس مي‌كنند.
سيدمحمدي اضافه كرد: ما تعصب نداريم و به دنبال پوشاندن مشكلات نيز نيستيم ولي به عنوان يك دستگاه مسئول مي‌گوييم چنين چيزي صحت ندارد ولي نمي‌دانيم بعضي مسئولين بر چه اساسي در مصاحبه‌هاي خود، چهره قم را تخريب مي‌كنند. زماني مطرح شده بود كه آمار طلاق در قم نسبت به كشور رتبه اول را دارد و بعد از بررسي‌هاي كارشناسي آمار طلاق و ازدواج‌ها در پنج سال گذشته استان قم مقام هفدهم را در كشور بدست آورد.
شايان ذكر است روزنامه شرق كه اين روزها با مشكل كاهش خواننده روبروست، با انتشار اخبار كذب و غير اخلاقي به دنبال جذب مخاطب بيشتر است.

/ 0 نظر / 2 بازدید