چهاردهمين اجلاس نماز با پيام رهبر معظم انقلاب در يزد برگزار مي‌شود

نماينده ولي‌فقيه و امام جمعه يزد در جمع خبرنگاران از برگزاري چهاردهمين اجلاس نماز با پيام رهبر معظم انقلاب در اين شهر خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمين صدوقي با اعلام اينكه در اين مراسم‌ رئيس‌جمهور و جمعي از فرهيختگان حضور دارند با اشاره به بركات چنين اجلاسهايي، اظهار داشت: علاوه بر رسيدگي به بسياري از مشكلات، مسئولان محلي فرصت مي‌يابند تا معضلات حوزه كاري خود را بيان كنند.
وي همچنين گفت: اميدوارم رئيس‌جمهور در اين اجلاس بودجه‌اي را براي ترويج فرهنگ نماز، تجهيز نمازخانه مدارس و ساخت مسجد در مناطقي كه فاقد چنين فضايي هستند، اختصاص دهد.
وي در ادامه در خصوص تشويق جوانان به حضور بيشتر در نماز جماعت تصريح كرد: ائمه جماعت نقش زيادي دارند. آنها بايد جوان را بشناسند كه در چه زماني قرار دارد و چه مسائلي او را تحت تأثير قرار مي‌دهد و يا او را به انحراف مي‌كشاند.
امام جمعه يزد نماز را دوري از منكرات و فحشا ذكر كرد و افزود: رسالت دستگاه‌هاي فرهنگي بويژه آموزش و پرورش است كته انگيزه نماز در جوانان را تقويت ‌كنند.
وي با بيان اينكه عده‌اي وانمود مي‌كنند كه جوانان از دين گريزان شده‌اند آن را تبليغات دشمنان ارزيابي و تأكيد كرد: آنها با اين كار مي‌خواهند وانمود كنند كه جمهوري اسلامي موفق نيست.
منبع: روزنامه جمهوري اسلامي

/ 0 نظر / 2 بازدید