مدير حوزه علميه قم: نگذارند کاسه صبر رهبري و مراجع لبريز شود

مدير حوزه علميه قم چهارشنبه در مراسم بزرگداشت شهادت امام جعفر صادق ـ ع ـ و حادثه دلخراش فيضيه به دست عوامل پهلوي ،شرايط فرهنگي جامعه را نيازمند تلاش جدي دانست و گفت:وظيفه امروز سنگين تر از گذشته است و روحانيت همانگونه که در پيروزي انقلاب نقش آفريد ،در حفظ نظام اسلامي تا پاي جان در ميدان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رسا حجت‌الاسلام و المسلمين حسيني بوشهري در اين مراسم اظهار داشت: جامعه‌ايي داراي تحرک است که در بعد فرهنگي، اخلاقي، سياسي، اجتماعي و معنوي از پويايي لازم برخوردار باشد . قرآن در خصوص کساني که براي آرمانهاي مقدس از جان خود مي‌گذرد، مي‌گويد: شهدا زنده‌ هستند چون از مکتب اولياء بهره لازم را برده‌اند.
وي در ادامه درباره شخصيت امام جعفر صادق ـ ع ـ گفت: وظيفه انبياء الهي و اولياء خداوند اين است که روح حيات را در کالبد بي‌جان جامعه بدمند . امام جعفر صادق ـ ع ـ بعنوان رئيس مکتب به جامعه حيات بخشيد و اگر تلاشهاي او نبود امروز خبري از دين نبود.
مدير حوز علميه قم با اشاره به وجود شبهات و مشکلات موجود در زمان امام صادق ـ ع ـ افزود: در عصر امام صادق ـ ع ـ تعدد مذاهب فقهي، فساد وفحشاء در دربار حاکمان و جعل احاديث از عمده‌ترين مشکلات روز بود که امام مي بايست متناسب با هرکدام از آنها اقدامي مي‌کردند. امام – ع – نخست به تربيت کادر علمي جامعه و نخبه پروري که از زمان پيامبر تا آن روز فرصت اين کار پيدا نشده بود پرداختند . آن قدر اين فضا باز شده بود که نه تنها از مدينه بلکه از ايران و مصر هم دانشجوياني براي تحصيل به مدينه مي رفتند. در سطح جامعه نيز تربيت عوام را آغاز کردند .وي اضافه کرد: امام صادق ـ ع ـ در برابر افکار الحادي و ضدديني و شبهه افکني ايستادند و خود وارد صحنه مناظره با خصم شدند.آنروز هم افراد معاندي بودند، همانند کساني که امروز مي‌خواهند افکار ضد ديني را گسترش دهند ولي در آن روز، راديو، ماهواره، مطبوعات و اينترنت نبود .در هر فرصتي که مي‌شد در صدد از بين بردن فرهنگ شيعه بودند. ولي امام اجازه ندادند و با رهبران گمراه جامعه به مبارزه پرداختند .امام، برعکس آن چيزي که عده‌اي مي‌گويند ايشان در صحنه مبارزه حضور نداشتند بارها مي‌گفتند اگر يک نفر از آل‌پيامبر ـ ص ـ قيام کند از او حمايت مي‌کنم ، اما خود به علت کمي ياران مبارزه رو در رو را آغاز نکردند .
حجت‌الاسلام والمسلمين حسيني بوشهري 25 شوال را يادآور حادثه دلخراش حمله به فيضيه در زمان پهلوي دانست و تصريح کرد: آيت‌الله گلپايگاني قبل و بعد از پيروزي انقلاب در دفاع از آرمانهاي انقلاب اسلامي هيچ اقدامي را فروگذار نکردند و در بدو پيروزي انقلاب دستور دادند که کتابهاي مربوط به قضا احياء شود زيرا حکومت اسلامي نيازمند قاضي اسلامي است. در ما جراي فيضيه با اينکه مي‌دانستند عوامل حکومت قصد تعرض به مدرسه فيضيه را دارند ، خود در مدرسه حاضر شدند تا اينکه روحانيت اين عظمت را آفريد . برخلاف چيزي که آن روز رژيم پهلوي حساب مي‌کر ، امام خميني ـ ره ـ آيت الله العظمي گلپايگاني ـ ره ـ و امام جعفر صادق ـ ع ـ پيروز شدند و امروز نيز اين روحانيت پيام آنها را به درستي دريافته است و راه آنان را ادامه مي‌دهد.
وي در ادامه وظيفه روحانيت را پايدار ماندن بر آرمانهاي انقلاب برشمرد و با انتقاد از وضعيت فرهنگي حاکم بر کشور متذکر شد: دشمنان در داخل و خارج از کشور توطئه مي‌کنند، امروز خبرهايي مي‌رسد که حقيقتا انسان را متأثر مي کند . آيا حزب الله و مردم مؤمن اهواز حق ندارند فرياد مظلوميت سر بدهند که روحانيت به داد ما برسيد. مدير حوزه علميه قم در ادامه گفت : به جاي اينکه مشکلات جامعه و گراني را حل کنند به جاي اينکه مساجد و کانون‌هاي ديني را گسترش دهند به بهانه هاي مختلف ناهنجاري هاي فرهنگي را ترويج مي کنند .وي افزود: چرا به فرمايشات رهبري و دغدغه‌هاي مراجع توجه نمي‌شود و کاري مي‌کنند که کاسه صبر رهبري و مراجع لبريز شود ؟ چرا به توصيه‌هاي مسئولين دلسوز توجه نمي‌شود؟ مگر اينها به کجا وابسته هستند؟ اگر در قبل از انقلاب واقعه اتفاق مي‌افتاد روحانيت تجمع مي‌کردند ولي امروز روحانيت ملاحظه مي‌کنند که خداي نکرده اين باعث سوء استفاده دشمنان داخلي و خارجي نشود. ولي عده‌اي از نجابت و سکوت روحانيت سوء استفاده مي‌کنند. هر روز وظيفه ما سنگين‌تر و نگراني ما هم بيشتر مي‌شود و روحانيت که انقلاب را به پيروزي رساند تا آخر عمر خود پاي کار خواهد بود.

/ 0 نظر / 2 بازدید