هجدهمين كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي برگزار مي‌شود

هجدهمين كنفرانس بين‌المللي وحدت اسلامي با حضور علما، دانشمندان و شخصيت‌هاي جهان اسلام از چهارم ادريبهشت به مدت دو روز در تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش فارس، آيت الله تسخيري رييس مجمع تقريب مذاهب اسلامي روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با تبريك آغاز هفته وحدت و تاكيد بر نياز مسلمين جهان به وحدت گفت: با پيروي از انديشه‌هاي تابناك حضرت امام در راه گسترش و تعميق انديشه وحدت مسلمين و تبيين خطوط اساسي و رفع موانع با برگزاري سمينارها و تحقيقات مختلف همواره براي ايجاد وحدت مسلمانان تلاش شده است.
وي افزود: در هجدهمين كنفرانس از ميان شخصيت‌هاي فرهيخته، وزراي كشورهاي اسلامي، علما مفتيان و استادان دانشگاه حضور خواهند اشت و براي اولين‌بار مجمع عمومي تقريب مذاهب با دعوت از 60 انديشمند مسلمان از 30 كشور جهان مانند عمان، فرانسه، عربستان، سوريه، تونس، مصر، الجزاير و ... تشكيل خواهد شد.
آيت الله تسخيري با اشاره به اينكه بحث تقريب از سطح مباحث كلاسيك و مدرسه‌اي فراتر رفته است، گفت: هم اكنون در مراكز اجرايي و تصميم‌گيري كشورهاي اسلامي نتايج مذاكرات مورد توجه است و دولت‌مردان اسلامي به اين مساله اهميت مي‌دهند.
وي درباره استراتژي تقريب گفت: البته در سطح سران يك استراتژي رسمي وجود دارد اما ما نيازمند يك استراتژي فرهنگي- علمي و مردمي هستيم كه از طرف علماي مستقل جهان اسلام مورد قبول باشد.
آيت الله تسخيري با بيان اينكه در اين كنفرانس 120 شخصيت حضور خواهند داشت گفت: در بين اين شخصيت‌ها 8 نفر از بانوان فرهيخته جهان اسلام هستند.
رييس مجمع تقريب مذاهب اسلامي در پايان با اشاره به اينكه جهان اسلام در موقعيت جهاني حساسي قرار دارد گفت: امروزه بيش ار پيش به اين تقريب و وحدت نياز داريم و نه تنها در اين كنفرانس بلكه در طول ايام سال در نقاط مختلف اسلامي و توسط شخصيت‌هاي مختلف اسلامي گام‌هاي مهم علمي و عملي براي وحدت جهان اسلام برداشته مي‌شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید