مجلس مسلمانان انگليس: مبارزه با تروريسم تكليف شرعي هر مسلمان است

مجلس مسلمانان انگليس در جهت جلوه ‌گر ساختن چهره موجه و ضد تروريسم مسلمانان جزوه‌اي را درباره وظايف مسلمانان در برابر تروريسم چاپ و منتشر كرد و مبارزه با تروريسم را وظيفه شرعي هر مسلمان دانست.

به گزارش روزنامه الشرق الاوسط، اقبال سكراني، دبير كل مجلس مسلمانان انگليس در اين باره مي‌گويد: پس از حوادث يازده سپتامبر و حوادث متعدد ديگر در عراق، چهره اسلام و مسلمانان در غرب بسيار خدشه‌دار شده است و مسلمانان به عنوان حاميان تروريست‌ها و گروهك‌هاي تروريست همواره تحت فشار‌هاي شديدي از طرف دولت و مردم اين كشور بوده‌اند و بازداشت‌ها و آزار و اذيت‌ها كه تحت عنوان مبارزه با تروريسم انجام مي‌شود چندين برابر شده است. سكراني تصريح كرد: مجلس مسلمانان انگليس جزوه‌اي را چاپ و منتشر كرده است كه در آن مسلمانان كشور را به وظايف و مسئوليت‌هاي آنان پيرامون مبارزه با تروريسم و همسو شدن با ديگران در مقابله با تروريسم آگاهي داده است. وي گفت: اين جزوه در تيراژ 500 هزار نسخه به چاپ رسيده است و اقداماتي را كه مسلمانان انگليس بايد انجام دهند تا در شرايط كنوني چهره موجه و ضد تروريست اسلام و پيروان آن جلوه داده شود و اين گونه زنگارها از پيكره مسلمانان پاك شود، بازگو شده است.
شايان ذكر است اين اقدام مجلس مسلمانان، از طرف نهادها و جمعيت‌هاي اسلامي مورد تأييد و تشويق قرار گرفته است و گامي مهم در جهت پيراستن چهره مسلمانان از اتهاماتي واهي و بي‌اساس به شمار مي‌آيد. قرار است اين جزوه به زبان‌هاي عربي، اردو، پرتغالي، بنگلادشي و تركي به چاپ برسد.

/ 0 نظر / 2 بازدید