همايشهای حوز.ی: تا چشمه رضوان در جوار بارگاه رضوي

نخستين نشست از سلسله همايش‌هاي تا چشمه رضوان در تالار قدس كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي با سخنراني حجت الاسلام پناهيان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي آستان قدس رضوي در اين همايش كه با حضور بيش از هشتصد نفر از علاقمندان و به همت معاونت تبليغات اين آستان برپا شد، حجت الاسلام پناهيان طي سخناني درباره آگاهي و شادابي در زيارت گفت: زيارت از سر آگاهي و نه مكاشفه آغاز ‌شده، سپس به يك ادب تبديل مي‌شود. وي درباره زيارت عاشقانه و زيارت مؤدبانه گفت: زيارت عاشقانه مخصوص علما و بزرگاني است كه زيارت مؤدبانه را پشت سر گذاشته‌اند و زيارت مؤدبانه هم مخصوص عموم مردم است. حجت الاسلام پناهيان در ادامه زيارت با نشاط را مورد تأكيد قرار داد و افزود: وقتي ديديم نشاطمان در زيارت به هم خورد، بهتر است آن لحظه زيارت را به پايان رسانده و از حرم خارج شويم.
سلسله همايش‌هاي تا چشمه رضوان از 21 مردادماه تا 19 شهريورماه به مدت 5 هفته در روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته با سخنراني حجج اسلام پناهيان، حاج علي‌اكبري، ميرباقري، جواد محدثي و نقويان برگزار مي‌شود.
شايان ذكر است موضوعات اين جلسات «مهرورزي با اهل بيت ـ ع ـ»، «انتظارات متقابل دين و جوانان»، «سيره تربيتي حضرت رضا ـ ع ـ»، «نقش دين در تكامل انسان معاصر»، «جامعه ديني و غير ديني»، «امام زمان ـ عج ـ و مباحث معرفتي»، «خانواده و رفتار متقابل» و «جواني در رفتار و گفتار معصومان ـ ع ـ» است.

/ 0 نظر / 4 بازدید