چکيده اهم اخبار حوزوی

  • معاون اعزام و تبليغ دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم با اشاره به استقبال خوب طلاب از طرح آموزش مبلغين گفت: رويكرد تبليغي طلاب، تربيت آحاد جامعه است. حجت الاسلام والمسلمين اسكندري   اظهار داشت: در طول سال ده مناسبت مذهبي وجود دارد كه طلاب به نقاط مختلف كشور اعزام مي‌شوند. يكي از اين مناسبت‌ها كه بيش از همه مورد توجه جامعه و مبلغين قرار مي‌گيرد‌، ماه محرم است. وي ادامه داد: اين ايام بسيار مهم است به نحوي كه حتي غير شيعيان و غير مسلمانان به اين ماه عنايت ويژه‌اي دارند. ماه محرم بسيار تأثيرگذار در رشد اعتقادي و معنوي و ارزش‌هاي ديني جامعه است. در همين راستا بايد سرمايه‌گذاري خاصي صورت گيرد تا مبلغين با آمادگي بيشتري در جامعه حضور يابند.
  • همايش وحدت حوزه و دانشگاه به همت مركز مديريت حوزه علميه مشهد و دانشگاه آزاد اسلامي اين شهر برگزار شد. حجت الاسلام گرايلي، عضو شوراي برنامه‌ريزي مديريت حوزه علميه خراسان در اين مراسم گفت: تعامل فرهنگي و آموزشي حوزه و دانشگاه ضروري است. حوزه و دانشگاه در يك هدف مشترك هستند كه همان فراگيري علم و دانش است. از نظر خداوند فضيلت تحصيل علم و تدريس بسيار زياد است و به همين اندازه مسؤوليت حوزه و دانشگاه مضاعف است.
  • آيت الله نوري همداني پنج‌شنبه در ديدار فرمانده نيروي انتظامي كشور با اشاره به جايگاه حوزه‌هاي علميه در پيروزي انقلاب اسلامي گفتند: مسؤولين بايد به نظرات منطقي و استدلالي حوزه‌‌ها مبني بر حذف ربا و رشوه از نظام اقتصادي و بانكي كشور توجه كنند.
  • آيت الله مكارم شيرازي پنج‌شنبه در ديدار فرمانده نيروي انتظامي كشور با تأكيد بر لزوم حل مشكلات فرهنگي و اقتصادي كشور گفتند: آ‌رامش، آزادي، عزت و سربلندي جامعه در گرو قناعت است. ايشان نظام جمهوري اسلامي ايران را نظامي تثبيت شده ارزيابي كردند و گفتند: چندين بار بيگانگان سعي كردند منطقه‌اي از ايران را جدا كنند و يا به هم بريزند، ولي ديدند نمي‌توانند. ايشان افزودند: ما ممكن است از دو نقطه دچار آسيب شويم. اول مسايل اقتصادي و دوم مسايل فرهنگي.
/ 0 نظر / 4 بازدید