تازه های نشر حوزوی: هفتاد و نهمين شماره ماهنامه مسجد

«كنكاش در راه‌كارهاي گسترش فرهنگ نماز در مدارس» عنوان اولين مقاله اين شماره مسجد است. واحد تحقيق و پژوهش ستاد مركزي اقامه نماز كشور طي تحقيقي 138 مورد را جهت گسترش فرهنگ نماز در مدارس ذكر مي‌كند كه به برخي از آنها اشاره مي‌شود: استفاده از نوجوانان و جوانان در اداره نماز و اقامه آن، برپايي منظم نماز جماعت، وجود امكانات فيزيكي مناسب، تشويق دانش‌آموزان نماز‌خوان در مدارس، حضور والدين در مراسم مذهبي، استفاده از ادبيات داستاني جهت ترويج ديني و تزكيه اخلاق دانش‌آموزان، زمينه ارتباط دانش‌آموزان نمازگزار با مساجد فراهم شود.
«بررسي تاريخي مساجد ويران در عربستان» طي كنكاشي در منابع تاريخي و متون اسلامي به دنبال پاسداشت حقايقي از تاريخ درخشان اسلام و اهل بيت ـ ع ـ است كه در اثر زمان دچار نقصان و ويراني شده‌اند.
بخش «احكام مسجد» هر شماره بخشي از احكام مسجد را توسط حجت الاسلام فلاح‌زاده به بحث مي‌گذارد. در اين شماره بحث استفاده غير عبادي از مسجد مطرح شده و قسمت‌هاي مختلف و احكام آن به طور كامل بيان شده است.
هفتاد و نهمين شماره ماهنامه مسجد حاوي مطالب و مقالات ديگري نيز است كه مأخذشناسي فقه و مقتضيات زمان و مكان، تحليلي بر الگوهاي مواجه با پديده ماهواره، اخبار مسلمانان جهان، در سايه‌سار عترت از آنهاست.

/ 0 نظر / 6 بازدید