آيت الله واعظ طبسي: سيره علي ـ ع ـ ميزان‌ اعمال و معيار حق است

همزمان با شب ميلاد باسعادت اميرالمؤمنين علي ـ ع ـ جمعي از دوست‌داران و شيعيان حضرتش طي مراسم باشكوهي با دريافت احكام خدر اين مراسم كه در تالار اماكن متبركه و با حضور خادمان كشيك‌هاي هشت‌گانه انجام شد، آيت الله واعظ طبسي طي سخناني به بررسي ابعاد شخصيت حضرت علي ـ ع ـ پرداخت و گفت: علي ـ ع ـ شخصيتي با خصوصيات ممتاز و برجسته از نظر علمي، فضايل اخلاقي، جهت‌گيري‌هاي سياسي و ارتباط عاطفي با مردم است كه حتي دشمنان نيز به اين خصوصيات اعتراف كرده‌اند.
وي گفت: شخصيت ايشان آنچنان برجسته است كه معرف و توصيف كننده آن رسول خداست كه فرمود: علي با حق و حق با علي است. نماينده ولي فقيه در خراسان با اشاره به اين كه شخصيت اميرالمؤمنين ـ ع ـ در طول تاريخ ناشناخته مانده و خواهد ماند، گفت: علي ـ ع ـ ميزان‌الاعمال و معيار حق است و بايد رفتار و كردار انسان‌ها را با آن سنجيد، يعني هر مجموعه‌اي و يا هر فردي به علي ـ ع ـ نزديك شد، به هر مقدار اين قرابت بيشتر باشد، موفقيت او در امور بيشتر است.
وي افزود: اگر انقلاب ما به ثمر رسيد و توانستيم قدرت امريكا را بشكنيم، به اين دليل بود كه رهبري اين انقلاب و نيز مردم آن از حضرت علي ـ ع ـ الگو گرفتند.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام خطاب به خادمان گفت: اميدوارم ما كه به خدمت‌گزاري اين آستان مقدس مفتخر هستيم، با تلاش بيشتر بتوانيم از زندگي حضرت علي ـ ع ـ درس گرفته و اخلاق و رفتارمان را به ميزان‌الاعمال نزديك كنيم.
توليت آستان قدس رضوي در پايان به خادمان بارگاه رضوي توصيه كرد كه سعي و تلاش خود را براي رعايت شكوهمندي و شأن و منزلت بارگاه ملكوتي حضرت به كار گيرند.
بنابر اين گزارش، در پايان اين مراسم 149 نفر از دوست‌داران اهل بيت ـ ع ـ حكم خادمي خود را در قالب خادم، كفش‌دار، دربان، حافظ و فراش از آيت الله واعظ طبسي دريافت كردند.ود از توليت آستان قدس رضوي، به توفيق خدمت‌گزاري در بارگاه مطهر حضرت رضا ـ ع ـ نايل شدند.

اداره كل روابط عمومي آستان قدس رضوي،

/ 0 نظر / 2 بازدید