فعاليت‌هاي دانشگاه اسلامي مسكو تشريح شد

دکتر مراد حضرت مرتاضين سرپرست دانشگاه اسلامي مسکو در گفت‌وگو با خبرگزاري جهان اسلام به شرح فعاليت‌هاي دانشگاه اشاره کرد و گفت: هرکدام از فارغ‌التحصيلان دانشگاه مسکو توانايي امامت مساجد و تبليغ اسلام در روسيه را دارند.
مرتاضين گفت: اين دانشگاه در سال 1997 به بهره‌‌برداري رسيد و هم ‌اکنون 240 دانشجو در آن مشغول به تحصيل هستند. وي افزود: امسال 36 دانشجو از دانشگاه فارغ‌التحصيل شده‌اند که هرکدام توانايي عهده‌دار شدن امامت مسجد و تبليغ در روسيه را دارا هستند. سرپرست دانشگاه اسلامي مسكو ادامه داد: در آينده‌اي بسيار نزديک از فرستادن دانشجويان مسلمان روسي به خارج از کشور جهت تحصيل در مدارج عالي علمي اسلامي و عربي بي‌نياز مي‌شويم. وي اضافه کرد: دانشگاه ديگري نيز در کازان واقع در جمهوري تاتارستان، وجود دارد که داراي 6 دانشکده است و تعداد 450 دانشجو اعم از دختر و پسر از تمام نقاط روسيه را در خود جاي داده است.
مرتاضين در ادامه اين گفت‌وگو به جمعيت 20 ميليوني مسلمانان روسي اشاره کرد و گفت: عليرغم اين جمعيت زياد درخواست ما مبني ‌بر عضويت در سازمان کنفرانس اسلامي مورد تأييد قرار نگرفت و ما به مقام عضو ناظر سازمان کنفرانس اسلامي بسنده کرديم.

/ 0 نظر / 2 بازدید