مي‌خواهند با شايعه‌پراكني قداست قم را بشكنند

آيت الله مكارم شيرازي دوشنبه در مراسم سخنراني خود در مدرسه اميرالمؤمنين ـ ع ـ با اشاره به تلاش دشمن براي شكستن حرمت شهر قم گفتند: شايعه‌پراكني و جوسازي ابزار امروز دشمن است كه با هوشياري ما از كار مي‌افتد.
ايشان با بيان اينكه دست‌هايي وجود دارد كه مي‌خواهند قم را بدنام كنند، اظهار داشتند: دست‌هايي در كار است كه مي‌خواهند قم را بدنام كنند. چون غرض سياسي دارند و مي‌گويد نگاه كنيد وقتي مركز اسلام اين است مناطق ديگر چه خبر است. خاستگاه انقلاب و محلي كه بزرگان انقلاب اينجا پرورش پيدا كردند اين قدر آلوده است. مي‌خواهند نظام را درهم بكشنند و قداست مرجعيت و روحانيت را از بين ببرند. اگر اينها چراغي بودند و مي‌توانستند كاري كنند اول اطراف خود را روشن مي‌كردند.
آيت الله مكارم شيرازي افزودند: اخيراً دو نمونه آنها را گفتم. در مطبوعات به دروغ گفته بودند در قم از 10 ازدواج 5 عدد به طلاق مي‌انجامد، عجب شهري است كه خانواده‌ها به سرعت در حال متلاشي شدن هستند. يعني 100 تا ازدواج 50 تاي آنها به طلاق منجر مي‌شود. من آمار دست اول را از رئيس دادگستري قم سؤال كردم گفتند مطالعه كنيم بعد جواب مي‌دهيم، آماري كه به من دادند 14 و 15 درصد بود، اين مي‌گويد 15 درصد آن مي‌گويد 50 درصد چرا؟ چون مي‌خواهند آبروي قم را ببرند. يكي از روزنامه‌هاي آلوده اخيراً نوشته بود آلودگي اخلاقي در شهر قم از همه شهرها بيشتر است، خداوند بشكند اين گونه قلم‌ها را، اينها خيال مي‌كنند مي‌توانند قم را بشكنند؛ نه، امام صادق ـ ع ـ فرمود قم مي‌ماند و از اينجا علم اهل بيت ـ ع ـ و نور اسلام به تمام دنيا كشيده مي‌شود. چراغي است كه ايزد برافروخته است و با فوت كردن يك روزنامه‌نگار خاموش نمي‌شود.
ايشان ادامه دادند: اگر شما اختلافات جناحي داريد چرا اصل مملكت را زير سؤال مي‌بريد و آبروي كشورتان را مي‌ريزيد؟ كساني كه قم آمدند مي‌گويند در قم نفس راحت مي‌كشيم. بعضي منظره‌هايي كه در شهرهاي ديگر است اينجا نمي‌بينند. شما آدم‌هاي خوشبختي هستيد كه اينجا زندگي مي‌كنيد.
استاد دروس خارج حوزه علميه قم وظيفه صدا و سيما را بسيار مهم ارزيابي كردند و متذكر شدند: صدا و سيما مسئوليت سنگيني دارد. صدا و سيماي قم كاملاً متوجه اين توطئه‌ها باشد. بايد اين توطئه‌ها نقش برآب شود، برنامه‌هايي كه از قم پخش مي‌شود بايد پاك‌ترين و خالص‌ترين برنامه‌ها باشد. دشمن تنها با تهمت و جوسازي كار مي‌كند. ما بايد در سطح كشور به ويژه شهر قم مواظب اين جريانات باشيم.
آيت الله مكارم شيرازي در پايان حاضران را از نقل شايعات بر‌حذر داشتند و گفتند: نقل شايعاتي مربوط به فساد و فحشا مصداق اشاعه فحشاست. نقل اين گونه شايعات از جانب قرآن به شدت نهي شده است. اگر همان لحظه كه مي‌شنويم، آن را دفن كنيم و نقل نكنيم، شايعه‌سازان به اهدافشان نمي‌رسند.

/ 0 نظر / 5 بازدید