مجمع جوانان سازمان كنفرانس اسلامي رسماً آغاز به كار كرد

نمايندگان ايران در اجلاس تأسيسيه مجمع جوانان سازمان كنفرانس اسلامي كه از اول تا سوم دسامبر در جمهوري آذربايجان برگزار شد، به عنوان عضو شوراي مركزي و هماهنگ‌كننده گروه گفت‌وگوي تمدن‌ها و فرهنگ‌ها و اديان، برگزيده شدند.

اين اجلاس در كاخ گلستان شهر باكو و به همت وزارت امور خارجه آذربايجان، مجمع جوانان سازمان‌هاي غير دولتي آذربايجان به همراه انجمن اوراسيا برگزار شد و نمايندگاني از 45 كشور اسلامي در اين اجلاس شركت داشتند.
در طي اين سه روز، كار‌گروه‌هايي تحت سه عنوان گروه گفت‌وگوي تمدن‌ها، اديان، فرهنگ‌ها به رياست جمهوري اسلامي ايران، گروه آموزش و يادگيري و‌IT به رياست نماينده بنگلادش و گروه مشكلات فرهنگي اجتماعي جوانان كشورهاي اسلامي به رياست نماينده پاكستان برگزار گرديد.
همچنين انتخاباتي جهت تعيين رييس، دبير كل، نواب رييس و اعضاي شوراي مركزي مجمع برگزار شد. بر اساس نتايج اين رأي‌گيري رييس از كشور تركيه و دبير كل از جمهوري آذربايجان انتخاب شدند. اعضاي شوراي مركزي نيز از كشورهاي جمهوري اسلامي ايران، عربستان سعودي، آذربايجان، سودان و پاكستان انتخاب شدند و نواب رييس مجمع، نمايندگان كشورهاي الجزاير و كويت اعلام شدند.
پس از رأي‌گيري چهار هماهنگ كننده از سوي شوراي مركزي انتخاب شدند كه موظفند در طول دو سال مسايل درج شده در كارگروه‌ها را پي‌گيري‌، نتايج آن را به دبيرخانه مجمع اعلام نمايند. هماهنگ كننده گروه گفت‌‌وگوي تمدن‌ها و فرهنگ‌ها و اديان: صدرا صدوقي از جمهوري اسلامي و هماهنگ كننده رشد و ارتقاي دموكراسي نماينده‌‌اي از افغانستان، هماهنگ كننده آموزش و يادگيري و IT نماينده‌اي از بنگلادش و هماهنگ كننده برابري جنيستي نماينده‌اي از كشمير است.
/ 0 نظر / 2 بازدید