همايشهای حوزوی: نخستين همايش طلاب و فضلاي شهرستان فسا

همايش همايش طلاب و فضلاي شهرستان فسا با هدف شناخت و ارائه توانايي‌هاي هرچه بيشتر طلاب و همچنين خدمت‌رساني فرهنگي و تبليغي بهتر به مردم فسا برگزار شده است.

آيت الله العظمی ناصر مكارم شيرازي در پيامي به نخستين همايش طلاب و فضلاي شهرستان فسا، از علما و فضلا خواستند با مسلح شدن به سلاح علم و ايمان و قلم و بيان براي دفاع از اسلام بپا خيزند.

ايشان در پيام خود با اشاره به اينكه اسلام از هر طرف مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته است، اظهار داشت: جهانخواران، اسلام را مزاحم منافع نامشروع خود مي‌بينند و از سوي ديگر فرهنگ اسلام و محتواي قرآن مجيد به قدري قوي و عالي است كه با سرعت در دنيا پيش مي‌رود و همين امر دشمنان را در وحشت فرو برده و وادار به تبليغات سوء بر ضد اسلام نموده است.
آيت الله مكارم شيرازي در بخش ديگري از پيام خود افزوده‌اند: با توجه به اينكه دشمن سعي در شبهه‌افكني در ذهن جوانان دارد بايد به شبهات دشمن آشنا بود و پاسخ منطقي آن را آماده داشت و با ادبيات جوانان نيز آشنا بود تا آنها را از چنگال اين شياطين انسان‌نما رهاند.
حجت الاسلام فنايي دبير همايش در خصوص اين همايش توضيح داد: اين مجمع از سال 64 در شهر قم شروع به فعاليت كرده است و موضوع جلسات آن تفسير نهج‌البلاغه، مباحث اخلاقي، بررسي مشكلات و اخبار شهر و كشور و دعوت از مسئولين بوده است.
حجت الاسلام يعقوبي امام جمعه شهرستان فسا نيز طي سخناني با بيان اينكه اگر كسي در كنار علم و حلم، سماحت و فصاحت داشته باشد و چهار عنصر شجاعت، مردانگي و دليري را ضميمه آن كند، مي‌تواند قلوب مسلمين را بدست آورد، تصريح كرد: روحانيون بايد زهد و تقوا را در امر تبليغ سرلوحه خود قرار دهند زيرا آن عاملي است در جهت نفوذ بر دل‌ها و امامان كه وصل به كوثر هستند، يك مصداق كوثر را اين مي‌دانند كه بايد در دل‌ها جا پيدا كرد.
در ادامه اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين ارسنجاني عضو مجلس خبرگان رهبري ضمن توصيه‌هاي اخلاقي به طلاب آنها را به ارزش قائل شدن براي علم و طلبگي سفارش نموده و گفت: آنهايي كه اهل علم هستند و هدفشان خدمت به اسلام است و عاشق فقه اسلام هستند، ديگر هدف مادي در نظرشان اهميت نخواهد داشت.

منبع: رسانيوز

/ 0 نظر / 7 بازدید