/انتخابات/

  • حجت الاسلام تاج‌الديني روز دوشنبه در جمع طلاب حوزه علميه قم گفت: اصول‌‌گرايان با توجه به اقبال و اعتماد مردم به آنها، در بوته آزمايش مهمي قرار گرفته‌اند و تلاش مي‌كنند تا به نامزد واحدي دست يابند.حجت الاسلام تاج‌الديني، نماينده تبريز در مجلس شوراي اسلامي روز دوشنبه در جمع طلاب مدرسه امام باقر ـ ع ـ قم گفت: در هشت سال گذشته برنامه‌هاي سازندگي و اصلاحات را پشت سر گذاشتيم. اقبال مردم در انتخابات شوراها و مجلس به اصول‌گرايان باعث شده است اصول‌گرايان در مرحله حساس و در بوته آزمايش قرار گيرند. معتقدم در نهايت اصول‌‌گرايان با رسيدن به يك كانديداهاي واحد از اين آزمايش سربلند بيرون مي‌آيند. گفتني است، هنگامي كه حجت الاسلام تاج‌الديني از تلاش جديد اصول‌گرايان براي دست‌‌يابي به نامزد واحد خبر داد، حاضرين با فرستادن صلوات اين كار را تأييد كردند.
  • مدير حوزه علميه شهرري گفت: مردم با توجه به مصالح ملي بايد به صورت گسترده در انتخابات آينده رياست جمهوري شركت كرده ، معيار اصلي انتخاب خود را تدين و دينداري قرار دهند. وي اظهار داشت: مردم بيشتر دنبال صداقت هستند و هرگاه از مسوولان صداقت و خوبي ببينند آنان را تنها نمي‌گذارند و وارد صحنه مي‌شوند. اگر مسوولان كاري كنند كه مردم از صحنه‌هاي مختلف بويژه انتخابات دور شوند منافع ملي كشور به شدت صدمه خواهد ديد و دشمنان از اين وضعيت سوء استفاده خواهند كرد.
  • نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري، با اشاره به حوادث اخير اين استان گفت:در حال حاضر با اطلاع رساني مناسب و روشنگري درست و ارائه تحليل‌هاي جامع و نه يك سويه مي‌توان اين تهديد را به يك فرصت براي نظام اسلامي تبديل كرد و خود اين جوانان به فرصت‌طلبان داخلي براي تحت‌الشعاع قرار دادن همبستگي ملي و مشاركت مردمي در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز پاسخ محكمي خواهند داد. حجت الاسلام والمسلمين كعبي، نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري، در گفت‌وگو با ايسنا ضمن بيان اين مطلب افزود: در اقدامات و برخوردها تنها برخوردهاي تند، انتظامي و نظامي مشكل را حل نمي‌كند بايد مشكل را درك و ريشه‌يابي كرد. وي در پايان برخورد هوشمندانه با مسائل و حركت‌هاي افراطي را خواستار شد و به جوانان توصيه كرد كه با تفاهم و گفت و گو همه چيز قابل حل است و با تجمع‌هاي مسالمت‌آميز و گفتگو و تاكيد بر وحدت ملي بايد دشمنان را ناكام كنيم و نگذاريم كه آنان از آب گل‌آلود ماهي بگيرند.
  • آيت الله نوري همداني در ديدار دبير و جمعي از مسئولان ستاد نکوداشت مبلغان برتر کشور، با اشاره به اينکه جامعه ايران در يک شرايط و زمان خاصي واقع شده است گفتند : در اين شرايط مردم حکومت را منصوب به روحانيت مي دانند و اين وضعيت براي مبلغان گذشته وجود نداشته است .ايشان در ادامه هماهنگ شدن شيوه هاي تبليغ با شرايط موجود زماني را خواستار شدند . آيت الله نوري همداني نزديک شدن انتخابات رياست جمهوري و مطالبات مردم را مد نظر قرار دادند وخطاب به ستاد نکوداشت مبلغان برتر کشور تأکيد کردند: ستاد نکوداشت بايد بيانيه اي خطاب به مسؤولان کشور منتشرکند و بگويد مردم در شرايطي حضور پيدا مي کنند و راي مي دهند که مشکلاتشان حل شود . لذا مسؤولان بايد در برابر مطالبات آنها پاسخگو باشند .گراني هاي اخير در ايام عيد ضربه بسيار بدي به مردم زد ، حال فردا ما از مردم عمل و راي هم مي خواهيم .
  • حجت الاسلام والمسلمين رهنمايي، استاد حوزه علميه قم برگزاري پرشور انتخابات رياست‌جمهوري را نيازمند همبستگي ملي دانست و گفت: شاخص اصلي همبستگي ملي، ولايت و رهبري است. استاد مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ـ ره ـ قم با اشاره به رسالت مهم روحانيت در تقويت همبستگي ملي و مشاركت عمومي گفت: با توجه به انتظارات موجود از صنف روحانيت، وظيفه سنگيني به عهده آنهاست. به اين دليل كه روحانيت با تكيه بر ديانت قدم برمي‌دارد و هواهاي نفساني را در تصميمات دخيل نمي‌كند. روحانيت، مردم را به جانب خدا دعوت كرده، از كثرت‌ها به وحدت و همبستگي سوق مي‌دهد. مردم از چنين روحانيتي تبعيت مي‌كنند و اين صنف مي‌تواند محور مهمي براي همبستگي بيشتر ميان صفوف مردم شود. حجت الاسلام والمسلمين رهنمايي خاطر نشان كرد: مسئله‌اي كه هميشه ذهن مردم را به خود مشغول مي‌كند، اين است كه همه مسؤولان امور از رهبر معظم انقلاب تا رؤساي سه قوه و مديران كشور، سطح زندگي خود را در سطح مردم عادي قرار دهند. اگر مردم فرمايشات رهبر معظم انقلاب را با جان و دل پذيرا هستند به اين دليل است كه ايشان سطح زندگي خود را در سطح عموم مردم قرار داده است. همه مسؤولان بايد از روش و منش امام راحل و رهبر معظم انقلاب الگو‌برداري كنند. ان شاء الله مردم در انتخابات آتي فردي را انتخاب كنند كه در جهت پيروي از راه و منش امام راحل و رهبر معظم انقلاب تمام تلاش خود را به كار گيرد.
/ 0 نظر / 8 بازدید