انتقاد آيت الله مكارم شيرازي از پخش شب‌نامه عليه نامزدهاي انتخاباتي

آيت الله ناصر مكارم شيرازي در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم از پخش اطلاعيه‌هايي در سطح شهر قم مبني بر تخريب چهره بعضي نامزدهاي انتخاباتي انتقاد كردند.

آيت الله مكارم شيرازي در درس خارج فقه خود طي سخناني دستيابي ايران به انرژي هسته‌اي را تنها يك بهانه‌گيري استكبار جهاني بر ضد جمهوري اسلامي ايران عنوان كردند و فرمودند: ايران چيزي جز حق خود كه قوانين بين‌المللي هم آن را تصريح كرده‌اند نمي‌خواهد. ولي غرب اين را بهانه قرار داده است تا اهداف ديگر خود را محقق كند.
ايشان با اشاره به اهانت سربازان آمريكايي به ساحت مقدس قرآن كريم تأكيد كردند: همگي شنيديم كه با قرآن چه كردند و چه نقشه‌هايي براي بيت‌المقدس كشيده‌اند. گاهي مي‌گويند تمام مسجد را خراب كنيد و به جاي آن معبد يهود بسازيد و گاهي مي‌گويند نيمي از آن مال ما و نيمي ديگر مال شما. مسلمانان بايد هوشيار باشند. در اين شرايط نبايد عملي انجام شود كه بين ما اختلاف بوجود آيد.
اين مرجع تقليد با انتقاد شديد از پخش برخي اطلاعيه‌ها كه جنبه تخريبي براي نامزدهاي انتخاباتي دارد گفتند: من نمي‌گويم و تا آخر هم نخواهم گفت كه به چه كسي رأي دهيد. در شأن ما هم نيست. ولي مي‌گويم كسي را تخريب نكنيد. بنشينيد مشورت كنيد، اگر به دنبال سلمان و ابوذر و مقداد هستيد آنها كانديدا نمي‌شوند. هر كدام از اين افراد نقاط ضعف و قوتي دارند. كسي را كه در شرايط كنوني بهترين است انتخاب كنيد تا در روز قيامت نزد خدا سربلند باشيد.
ايشان گفتند: ما تنها ضوابط تعيين اصلح را بيان مي‌كنيم. در شأن حوزه علميه اين نيست كه اين‌گونه عمل شود. نمي‌دانيم چه كساني اين اطلاعيه‌ها را منتشر و پخش مي‌كنند. يك نامي در پايان به اسم طلاب مي‌نويسند. روح طلاب و فضلا هم خبر ندارد. امضاء هم ندارد. هيچ كس هم به اين كار راضي نيست. يقين داشته باشيد هيچ مقامي راضي به اين كارها نيست. بيائيد كاري كنيد كه اول بازار انتخابات گرم شود و دوم بهترين‌ها را انتخاب كنيد.
اين مرجع تقليد خواستار آرام شدن و آرام نگه داشتن جو حاكم بر كشور شدند و خاطرنشان ساختند: شرايط امروز ما بسيار حساس است. جريان انرژي هسته‌اي و جهان اسلام در فلسطين و عراق و قرآن و ... هشدارها و اخطارهايي به ماست.

/ 0 نظر / 12 بازدید