آیت الله موسوی اردبیلی بر توسعه فرهنگ پرداخت مالیات تاکید کرد

آیت الله موسوی اردبیلی عصر چهارشنبه در دیدار رییس و معاونین سازمان امور مالیاتی کشور گفت: باید کاری کنید تا فرهنگ پرداخت مالیات در بین مردم توسعه یابد و هم چون کشورهای پیشرفته خود مردم در پرداخت مالیات پیش قدم شوند.
ایشان در این دیدار افزود: مالیات اقدامی شرعی، صحیح و درست است و برای ارائه خدمات ‌‌به مردم اخذ می‌شود اما چگونگی و میزان اخذ آن مهم است.
ایشان ادامه داد: باید مالیات بر اساس درآمد افراد تعیین شود و به گونه‌ای باشد که ثروت اقشار پر درآمد بی‌رویه فزونی نیابد و اقشار کم درآمد، دچار فقر نگردند.
آیت الله موسوی اردبیلی با اشاره به تاریخ مالیات در ایران گفت: در گذشته برخی معتقد بودند که مالیات پول زور است و درست نیست، زحمات زیادی کشیده شد تا این دیدگاه حذف شود.
ایشان افزود: گروهی نیز می‌گفتند که هزینه‌ها باید از طریق انفال تامین شود اما با توجه به اینکه اَنفال تمام شدنی است این اقدام عملی نبود.‌
این مرجع تقلید به فرمایشان امام خمینی ـ ره ـ اشاره کرد و گفت: امام در آن زمان فرمودند که مالیات باید پرداخت شود و در جواب کسانی که می‌گفتند آيا این سخن حکم حکومتی است فرمودند که این سخن از متن اسلام است.
ایشان اصلاح نظام مالیاتی را امری بسیار مناسب ذکر کرد و افزود: در زمان گذشته به دلیل عدم وضع قوانین با دید کارشناسانه همواره در این زمینه مشکلات فراوانی وجود داشت، امید آن است با افکار خدا‌پسندانه خود به نتیجه برسید.
آیت الله موسوی اردبیلی گفت: تصحیح قوانین مالیاتی باید به گونه ای صورت گیرد که فشار از مردم کم درآمد جامعه کاسته شود.

/ 0 نظر / 5 بازدید