تجربه آزادي براي مسلمانان امريكا

برخوردهاي تبعيض‌آميز و خشن بر ضد جامعه مسلمانان امريکا روز به روز افزايش مي‌يابد.

به گزارش پايگاه خبري اسلام آن لاين، يک سازمان مسلمان در امريکا از افزايش حمله به مساجد و اماکن مذهبي ابراز نگراني کرد و از اف.بي.آي خواست نسبت به تحقيق در اين موارد اهتمام بيشتري نشان دهد. به آتش کشيده شدن دو مسجد در در هفته‌هاي گذشته در امريکا نگراني مسلمانان را افزايش داده است.
ارسلان افتخار، مدير حقوقي کميته روابط اسلام و امريکا در واشنگتن (CAIR) پنجشنبه گذشته اعلام کرد: حمله به سازمان‌ها و اماکن اسلامي و تشديد اقدامات و سخن‌پراکني‌ها بر ضد اسلام در امريکا تأسف‌انگيز است و بايد به دنبال يافتن منشأ آن بود. به گزارش پايگاه اينترنتي اين کميته، افتخار، نامه‌اي به دايره حقوق مدني در وزارت دادگستري نوشت و درخواست پي‌گيري سريع مسئله را نمود.
چهار شنبه گذشته ساختمان مرکز اسلامي بقيع در ماساچوست به آتش کشيده شد و بيشتر قسمتهاي آن تخريب شد. يک روز قبل از آن نيز مسجد الصديق در آريزونا طعمه حريق شد. پليس امريکا نتوانست علت اين آتش سوزي‌ها را کشف کند و اعلام کرد که اين کار به زمان نياز دارد. رسول سيف ‌الله، امام جماعت مسجد بقيع آتش‌سوزي در اين مسجد را مشکوک خواند و گفت: مسجد پس از حمله تحت مراقبت قرار گرفته است، اما هيچ تضميني وجود ندارد اين اقدامات تکرار نشود. شاکر محمد از اعضاي اين مسجد نيز گفت پس از آتش‌سوزي مسجد بقيع، دست کم دو حادثه مشابه در مرکز اسلامي و مسجد ديگري در همان شهر رخ داده است. وي افزود: چند هفته پيش نيز از اين مسجد دزدي شده بود و در همان روزها افراد ناشناس با شکستن پنجره، شبانه به مسجد محمد در نزديکي مسجد ما وارد شدند. وي افزود: به نظر مي‌رسد اين تحرکات با يک برنامه‌ريزي و هدف واحد دنبال مي‌شود و توطئه‌اي در حال شکل‌گيري است.
در ادامه اين حملات، افراد ناشناس يک پمپ بنزين متعلق به سيک‌ها را به آتش کشيدند و روي ديوار آن نوشتند: عرب‌‌ها به خانه خود برگرديد. چند مرکز اسلامي ديگر نيز در ماه‌هاي اخير مورد تهاجم واقع شده است. در داکوتاي شمالي مهاجمان مسجدي را به نجاست آلوده کردند. در ايالت مينسوتا دو مرکز اسلامي به طور جزيي تخريب شد. در تگزاس بمب‌هاي آتشي به داخل مسجد الپاسو پرتاپ و پس از آن نيز يک مرکز اسلامي در اين ايالت به حملات مشابه تهديد شد. همچنين يک مرکز تجاري متعلق به مسلمانان در سان آنتونيو به آتش کشيده شد. در واشنگتن به نمازخانه دانشگاه امريکن صدماتي وارد آمد. اوايل سال جاري روي ديوار مسجدي در فلوريدا نوشته بودند: همه مسلمانان را بکشيد. در شهر سن لويس ميسوري نيز تصاوير صليب شکسته را روي ساختمان در حال ساخت يک مرکز اسلامي نقاشي کرده و نوشته بودند: بميريد.
در همين حال کميته تحقيق سناي امريکا در گزارشي اعتراف‌آميز و مضحک در تابستان سال جاري اعلام کرد: جامعه مسلمانان امريکا فشار اقدامات وطن‌پرستانه بر ضد تروريسم را تحمل مي‌کند که پس از حملات يازدهم سپتامبر به طور طبيعي شکل گرفته است. اين سخنان نمايندگان سناي امريکا مي‌تواند سرنخي باشد براي پي‌بردن به علل شکل‌گيري حوادث يازدهم سپتامبر و تأثيرات آن بر افکار عمومي مردم امريکا. حملات يازدهم سپتامبر تا حد زيادي منجر به تحريک مردم جهان به ويژه امريکايي‌ها بر ضد اسلام شد، ديني که گسترش فزاينده آن در ميان مردم جهان باعث نگراني ابرقدرت‌ها شده است. نزديک به 57 درصد مسلمانان در نظر‌سنجي اخير کميته روابط اسلام و امريکا اعلام کردند از سال 2001 م. موارد مشابهي از تبعيض بر ضد مسلمانان را تجربه کرده‌اند و 87 درصد نيز گفته‌اند مسلماني را مي‌شناسند که دست کم يک بار قرباني برخوردهاي تبعيض‌آميز در امريکا بوده است.

/ 0 نظر / 2 بازدید