/خواهران/ چهارمين همايش سراسري مديران مدارس علوم ديني خواهران

چهارمين همايش سراسري مديران مدارس علوم ديني خواهران سراسر كشور با هدف تعامل و ارتقاي روش و منش مديران روز چهارشنبه، هم‌زمان با فرا رسيدن هفته وحدت در قم آغاز به كار كرد.
حجت الاسلام والمسلمين شرعي‌، رييس مركز مديريت حوزه علميه خواهران در مراسم افتتاحيه چهارمين همايش سراسري مديران مدارس علوم ديني خواهران سراسر كشور، ضمن مهم برشمردن امر آموزش و برنامه‌ريزي، بر دقت و توجه به برنامه‌هاي ديني و فرهنگي تأكيد كرد.
حجت الاسلام والمسلمين شرعي با اشاره به حديثي از پيامبر اكرم ـ ص ـ تصريح كرد: شك و شبهه ممكن است ريشه فكري انسان را نابود سازد، به ويژه اگر با علما و افراد متخصص در علوم ديني مطرح نشود و در ذهن انسان نهادينه شود. وي ضمن يادآوري نمونه‌هايي از تاريخ اسلام خاطر نشان كرد: در طول تاريخ و در زمان ائمه اطهار نيز مسئله شك مطرح بوده و بايد هوشيارانه در راه مقابله با آن تلاش كرد و در اين مسير به سه راه‌كار مهم توسل جست.
وي در تبيين راه‌كارهاي مقابله با شك گفت: راه‌كارهاي مهم براي مبارزه با ترديد در دين چند مسئله است. اول، تأكيد بر استدلال و برهان در امر آموزش. دوم، ارتباط با افرادي كه ايمان راسخ دارند و مي‌توانند ما را در جهت صحيح تربيت كنند و نيز اجتناب از افراد و گروه‌هايي كه در اعتقادات ما شبهه ايجاد مي‌كنند و راه سوم، به فرموده امام صادق ـ ع ـ دعاست. دعا راه نجات از شبهات است و به انسان كمك مي‌كند تا زمينه شبهه در وي رفع شود.
در ادامه اين مراسم حجت الاسلام مساجدي، مسؤول برنامه‌ريزي و نظارت مركز مديريت حوزه علميه خواهران به تشريح برنامه‌هاي كميسيون پنج‌گانه اعم از فرهنگي، آموزشي و پژوهشي، اداري و مالي و نظارت و برنامه‌ريزي پرداخت. مسايل و مشكلات مطرح شده از سوي مديران مدارس در اين كميسيون‌ها بررسي خواهد شد.
خاطر نشان مي‌شود اين همايش به مدت دو روز با تشكيل كميسيون‌هاي تخصصي به كار خود ادامه خواهد داد.

/ 0 نظر / 9 بازدید