آيت الله مشكيني: مدعيان رؤيت امام زمان ـ عج ـ دروغگويند

آيت الله مشكيني در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته قم با اشاره به آخرين نامه حضرت ولي عصر ـ عج ـ به نائب خويش گفت: بنابر فرموده حضرت ولي عصر ـ عج ـ مدعيان رؤيت امام زمان ـ عج ـ دروغگويند.
آيت الله مشكيني در خطبه اول نماز جمعه اظهار داشت: در روايات داريم كه روز جمعه از عيد فطر و عيد قربان شريف‌تر است و در جمعه بايد همانند عاشورا همه جا تعطيل باشد و همگان براي اقامه نماز پر شكوه جمعه جمع شوند.
وي با اشاره به نيمه شعبان سالروز ميلاد حضرت بقيه الله تصريح كرد: نيمه شعبان روز بزرگي در اسلام است. شب نيمه شعبان از لحاظ مرتبه پس از شب قدر است و روز نيمه شعبان همانند روز قدر است و در اين ايام دعا بسيار مطلوب است.
خطيب نماز جمعه قم عمر پر بركت حضرت ولي عصر ـ عج ـ را به چهار قسمت تقسيم كرد و گفت: عمر شريف آن حضرت چهار دوره كودكي، غيبت صغري، غيبت كبري و قسمتي هم در زمان ظهور حضرت است. زمان كودكي حضرت كه 5 سال بود داراي آثاري بود. زمان كودكي زماني است كه امام حسن عسگري ـ ع ـ به دنيا آمدن امام زمان ـ ع ـ را علني كرد و حضرت را به شيعيان نشان داد تا بعدها ادعا نكنند كه ما چنين فردي را نداشتيم. زمان دوم بعد از رحلت امام حسن عسگري ـ ع ـ شروع شد كه غيبت صغري نام دارد، يعني نيمه غيبت بود و سه خصوصيت داشت. اول اينكه امام زمان ـ ع ـ نائب داشتند، دوم مكاتباتي تبادل مي‌شد و سوم نزولات و وجوهات مردم توسط يك نائب خاص به حضرت مي‌رسيد.
وي به آخرين نامه حضرت مهدي ـ ع ـ اشاره كرد كه ‌در اين نامه امام مي‌فرمايند: من ديگر تا خواست و اراده خداوند ظهور نخواهم كرد و اين غيبت من بسيار طول خواهد كشيد و دل‌ها سخت خواهد شد و زمين پر از ظلم و داد خواهد شد و از شيعيان من كساني خواهند آمد و مدعي مي‌شوند كه ما امام را ديديم و از او پيام گرفتم ولي آگاه باشيد اگركسي ادعا كرد كه من امام را ديدم دروغگو است و لذا اين اواخر نيز شنيده شده است كه عده‌اي ادعاي ملاقات با حضرت را كرده‌اند و هر كس ادعا كند دروغگو و شياد است.
رئيس مجلس خبرگان رهبري جنايات رژيم اشغالگر قدس در سرزمين‌هاي فلسطين را مد نظر قرار داد و يادآور شد: لازم است از مسئله فلسطين بگويم. زيرا مسئله فلسطين امتحان بزرگي است كه براي فلسطيني‌ها و كشورهاي اسلامي پيش آمده است. فلسطيني‌ها امتحان خود را خوب پس داده‌اند و ‌در چهار سال انتفاضه با دست خالي با تانك‌هاي پيشرفته مقابله كرده‌اند و شبانه‌روز شاهد ريزش بمب بر سرشان هستيم اما خداوند هم اين فرصت را به كفار و دشمنان خود داده تا معلوم شود انسان تا چه اندازه قصاوت دارد. با اين شرايط اكثر كشورهاي اسلامي حاضر نيستند با اسرائيل قطع رابطه‌ كنند و وظيفه ما اين است كه به اين بيچاره‌ها دعا و آن ظالم‌ها را نفرين كنيم.
وي جريانات عراق را نيز كمتر از اوضاع فلسطين ندانست و تصريح كرد: خدا را شكر كه بوش و بلر همچون ويتنام در باتلاق عراق گير كرده‌اند. بوش و بلر هر دو اعتراف كردند در تشخيص وجود سلاح‌هاي كشتار جمعي اشتباه كرده‌ايم و بلر معذرت‌خواهي كرده است. اين در حالي است كه دروغ مي‌گويد. معذرت واقعي اين است كه سربازان خود و كشورهاي بدبختي كه براي ترس اينها سربازان خود را به آنجا فرستاده‌اند، از عراق خارج كند و دست از سر نفت عراق بردارد و در امور داخلي عراق دخالت نكند. بگذارند روزهاي تاريك عراقي‌ها كمي روشن شود تا براي خود راه چاره‌اي بيابند.
آيت الله مشكيني ضمن تبريك بازگشايي مدارس خاطر نشان ساخت: اين يك حركت عظيم است كه چند ميليون دانش‌آموز و دانشجو از خانه به مدرسه مي‌روند من به كساني كه براي فراگيري علم و دانش تلاش مي‌كنند تبريك مي‌گويم و به اساتيد توصيه مي‌كنم در كنار تدريس يادي از خدا و آخرت بكنند و دانش‌آموزان را به مقدسات و مذهب متوجه كنند زيرا هر دانش‌آموز يك امانت الهي در دست معلم است.
وي افزود: تمام اين ستم‌هاي جاري كه در دنيا در اثر اين است كه دانش‌آموزان در مدارس آموزش ديني نديده‌اند. در امريكا يك دانش‌آموز 12 نفر را با كلت كشته است. در همين پاكدشت خودمان دو نفر انسان پليد 11 بچه را با وضع فجيعي مي‌كشند من با صراحت براي همه پدرها، مادرها و معلم‌ها عرض كنم كه در روز قيامت در جناياتي كه انسان انجام مي‌دهد مسئول هستند مگر اينكه كاملاً به وظيفه خود عمل كرده باشند.
وي در پايان سخنان خود متذكر شدند: اگر قلم‌هاي مسموم و ضد اسلامي در ايران و خارج از ايران بگذارند، جوانان خوش استعداد ما از يك سو به بالاترين دستاوردهاي علمي مي‌رسند از سوي ديگر اسلام را به جهانيان معرفي مي‌كنند.

/ 0 نظر / 2 بازدید