از برگزيدگان مسابقه نظريه سياسي اسلام تقدير شد

مراسم اهداي جوايز برگزيدگان مسابقه نظريه سياسي اسلام كه از مباحث كتاب سياسي اسلام آيت الله محمدتقي مصباح يزدي صورت گرفته بود، با حضور رئيس ستاد برگزاري نماز جمعه و معاون امور بين‌الملل و روابط عمومي مؤسسه آموزشي امام خميني ـ ره ـ برگزار شد.

حجت الاسلام حقاني معاون امور بين‌الملل و روابط عمومي مؤسسه امام خميني ـ ره ـ در مراسم توزيع جوايز به نفرات برگزيده مسابقه نظريه سياسي اسلامي با بيان اين كه ابعاد تهاجم فرهنگي بسيار بزرگ‌تر از تهاجم نظامي است، گفت: از آنجا كه براي تهاجم نظامي مي‌توان برنامه‌ريزي استراتژيك انجام داد و به عبارتي تهاجمي آشكار مي‌باشد، بنابراين مي‌توان گفت كه نحوه برخورد با اين نوع تهاجم آسان‌تر از مقابله با تهاجم فرهنگي مي‌باشد.
وي با بيان اين كه انقلاب اسلامي در كشورهاي ديگر نفوذ اسلامي و فرهنگي پيدا كرده است، افزود: زمان و موقعيت عصر كنوني كاملاً با موقيت ده سال پيش در كشورهاي خارجي متفاوت است و رسانه‌ها و شبكه‌هاي تلويزيوني آنان عليرغم اين كه براي خراب كردن نسل جوان خود تلاش مي‌كنند اما باز شاهد اين هستيم كه جوانان در خارج به دنبال گمشده‌اي در كليساها مي‌گردند.
حجت الاسلام حقاني اظهار داشت: دشمن در دو زمينه اساسي علم و معنويت تلاش مي‌كند تا آن را از ما بگيرد كه خوشبختانه نتوانسته در اين زمينه پيروز باشد.
رئيس ستاد برگزاري نماز جمعه تهران نيز در اين مراسم با بيان اين مطلب كه تهاجم عليه باورهاي ديني و ارزش‌هاي الهي شروع شده است، گفت: ستاد اقامه نماز جمعه تهران با توجه به تهاجمات اخير دشمن كه در عرصه فرهنگ صورت گرفته است، برگزاري اين مسابقه را ضروري دانست.
جواد مقصودي، آيت الله مصباح يزدي را يكي از بزرگترين شخصيت‌هاي علمي عالم اسلام و فيلسوف شرق دانست و افزود: با توجه به خصيصه بارز ايشان، ستاد نماز جمعه از ايشان دعوت به عمل آورد كه در خطبه‌هايش پيش از نماز سلسله مباحث نظريه سياسي اسلام را مطرح كردند تا بدين وسيله توانسته باشيم حقايقي از جهان اسلام و ارزش‌هاي الهي را به مردم عرضه و در مقابل تهاجم فرهنگي مقابله كنيم.
مقصودي با بيان اين كه استقبال خوبي از بحث مذكور در كشور صورت گرفت، گفت: تصميم گرفته شد تا مباحث مطرح شده را كه در كتابي به نام نظريه سياسي اسلام به قلم آيت الله مصباح يزدي به چاپ رسيده بود، در عرصه مسابقه بگذاريم.
وي تصريح كرد: در بيست و پنجمين سالگرد انقلاب اسلامي با حضور رئيس سازمان تبليغات اسلامي قرعه‌كشي انجام شد كته از ميان سه هزار نفر شركت كننده، هفتاد و دو نفر انتخاب و از اين ميان ده نفر به عنوان نفرات برگزيده انتخاب شدند كه هفت نفر خانم و سه نفر آقا مي‌باشند.
گفتني است به نفرات اول مسابقه نظريه سياسي اسلام، هزينه حج عمره، نفرات دوم هزينه عتبات عاليات و به نفرات سوم هزينه مشهد مقدس اهدا شد.
منبع: خبرگزاري مهر

/ 0 نظر / 5 بازدید