/جنبش نرم افزاری/رشد پانصد درصدي انتشارات در مؤسسه امام خميني

حجت الاسلام احمدلو، مدير داخلي انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ـ ره ـ در گفت‌وگوي اختصاصي با پايگاه اطلاع‌رساني رسا از رشد پانصد درصدي اين انتشارات در سال 82 خبر داد.

حجت الاسلام احمدلو گفت: مركز انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ـ ره ـ در سال 73 آغاز به كار كرد و در آن سال سعي شد مطالب و كتاب‌هاي توليدي خود را به عنوان ورودي اوليه پذيرش و به چاپ برسد و به مرور زمان آثاري از بيرون براي انتشار گزينش شد.
حجت الاسلام احمد‌لو با بيان اينكه مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ـ ره ـ از نظر عملي يك از قوي‌ترين مؤسسات علمي در سطح جهان است، گفت: اين موفقيت خود باعث ارتقاي سطح انتشارات مي‌شود و امروز كه در آستانه دهمين سال تأسيس انتشارات هستيم، بعد از گذشت ده سال به همت دانش‌پژوهان رتبه‌هاي خوبي را كسب كرده‌ايم. در يازدهمين دوره كتاب سال دانشجويي نيز دو كتاب از اين انتشارات به عنوان كتب برتر برگزيده شدند و ششمين كتاب هم شايسته تقدير شناخته شدند.
وي اضافه كرد: در سال 82 فعاليت‌هاي اين مركز بي‌سابقه است و در همين سال 65 عنوان كتاب تأليف شده است و در شش ماهه ابتداي سال 83 نيز 40 عنوان كتاب منتشر شد.
مدير داخلي مركز انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني ـ ره ـ تبديل اين انتشارات به يك ناشر علمي در حوزه معارف اسلامي و علوم انساني را استراتژي مؤسسه دانست و تأكيد كرد: خط مشي ما چنين است كه در كنار فعاليت‌هاي نشر سعي مي‌كنيم بواسطه اعتمادي كه به اين مركز است، ‌مركز پخش گسترده‌اي براي كليه كتب ديني و اسلامي باشيم. در اين زمينه هم با بيش از 300 ناشر تعاملاتي داشته‌ايم تا در آينده به عنوان يك مركز توزيع كننده در كشور تبديل شويم. در همين راستا پانزده نمايندگي اين مركز در سراسر كشور در حال فعاليت هستند.
وي در خصوص مخاطبين اين انتشارات توضيح داد: به علت نوع فعاليت و تخصص مؤسسه، مخاطبين ما مخاطبين خاصي هستند كه در بخش معارف ديني فعاليت مي‌كنند. ولي مركز انتشارات مؤسسه به دليل بالا بودن ظرفيت در نظر دارد مخاطبين بيشتري را تحت پوشش قرار دهد از جمله كودك و نوجوان، به عنوان شاخه‌اي كه در عين ضرورت از آن غافل بوده‌ايم.
حجت الاسلام احمدلو در ادامه وجود شوراي كتاب را يكي ديگر از نقاط قوت اين انتشارات برشمرد و آن را پشتوانه علمي اين انتشارات ارزيابي كرد.

/ 0 نظر / 2 بازدید