جلسه جامعه اسلامي ناصحين

حجت الاسلام والمسلمين آشتياني در جلسه جامعه اسلامي ناصحين در دفتر جامعه مدرسين حوزه علميه قم خواستار بازسازي فرهنگ اسلامي و عمومي شهر قم شد.
وي در اين جلسه اظهار داشت: اگر بعد از سال 76 اجازه مي‌دادند فعاليت‌هاي مردمي امر به معروف و نهي از منكر با قدرت استمرار داشته باشد، امروز تا اين حد شاهد رواج گسترده فساد و فجايع در جامعه نبوديم. خوشبختانه هم اكنون فضا براي فعاليت در اين زمينه آماده شده است.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم شهر مقدس قم را به جهت وجود حوزه و پذيرايي سالانه 14 ميليون زائر به عنوان الگوي ساير شهرها و مركزي حساس براي ترويج معارف ديني و اخلاق ارزيابي كرده و ضمن تأكيد بر تلاش مسئولان براي بازسازي فرهنگ اين شهر گفت: فضا و محيط قم بايد به گونه‌اي باشد كه مسافران بتوانند از فرهنگ و فضاي معنوي اين شهر به عنوان پايتخت اسلام الهام بگيرند و اگر قم آلوده باشد موجب يأس مردم ساير شهرها مي‌شود.
نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص دانش هسته‌اي كشورمان پيشرفت‌هاي هسته‌اي كشور ايران را مرهون نيروهاي متدين و انقلابي دانست و با اشاره به عملكرد خيانت بار برخي از كساني كه بر مسندهاي رسمي حكومتي تكيه زده و اسرار نظام اسلامي را به بيگانگان مي‌دهند از عموم مردم خواست تا در صحنه‌هاي مختلف هوشياري خود را حفظ كنند.
وي در ادامه يكي بودن قول و عمل، آزادي و آزاد‌مردي و اسير تهديد و تطميع نبودن، شرح صدر، حسن خلق در رفتار و گفتار را از صفات و ويژگي‌هاي ناصحان عنوان كرد.

/ 0 نظر / 2 بازدید