بسيج مسلمانان جهان براي امداد حادثه‌ديدگان جنوب شرق آسيا

ـ مسلمانان كشورهاي عربي و اسلامي براي ياري رساندن و ارسال كمك‌هاي فوري به مناطق حادثه‌ديده بسيج مي‌شوند.

به گزارش پايگاه عربي اسلام آن لاين، زلزله جنوب شرق آسيا كه مركز آن در اعماق اقيانوس هند بود، تاكنون بيش از يكصد هزار قرباني گرفته و ميليون‌ها نفر را آواره كرده است، انتظار مي‌رود آمار قربانيان همچنان افزايش داشته باشد.
چندين مؤسسه اسلامي كه در ايالات متحده و بريتانيا با ارسال پيام‌هاي مختلف بر روي شبكه اينترنت خواستار بسيج همگاني براي اعزام نيرو و كمك‌هاي فوري بشردوستانه به قربانيان زلزله شدند. رييس يكي از اين مؤسسات عمر احمد سه‌شنبه گذشته در طي بيانيه‌اي با خانواده‌هاي قربانيان اظهار هم‌دردي و براي مجروحين از خداوند شفاي عاجل طلب كرد.
يك مؤسسه خيريه وابسته به مسلمانان در انگليس نيز در تلاش براي ارسال مواد غذايي، لباس و مواد دارويي به كشورهاي حادثه‌ديده است. اين مؤسسه همچنين با صدور بيانيه‌اي خواستار جمع‌آوري كمك‌هاي فوري در حدود 9/1 ميليون دلار شد. مؤسسه فوق تاكنون حدود 000/300 هزار دلار براي كمك‌رساني و نجات زلزله‌زدگان اختصاص داده است.
اين مؤسسات با صدور بيانيه‌هاي مختلف از تمام اقليت‌هاي مسلمان و غيرمسلمان خواستند از هيچ‌گونه كمكي در اين رابطه دريغ نورزند.
كشورهاي اسلامي منطقه از جمله ايران، عربستان، امارات، قطر و كويت نيز طي اقدامي بشردوستانه ميليون‌ها دلار كمك نقدي، دارويي و غذايي به اندونزي، سريلانكا و هند و بنگلادش ارسال كردند.
گفته مي‌شود دامنه حادثه به قدري فراگير است كه امدادرساني و كمك به زلزله‌زدگان فقط با بسيج همگاني از سوي جامعه بين‌الملل ممكن خواهد بود.

/ 0 نظر / 2 بازدید