آيت الله مشكيني: عراق زير بار ظلم امريكا نخواهد رفت

خطيب نماز جمعه اين هفته قم ملت عراق را ملتي مظلوم و ستمديده عنوان و اعلام كرد: عراقي‌ها تا آخر‌ زير بار امريكا نخواهند رفت.
رئيس مجلس خبرگان رهبري وضعيت فعلي كشور عراق را نيز آشفته و بسيار ناآرام خوانده و يادآور شد: بدانيد تا اشغالگران در عراق هستند وضعيت همين طور خواهد بود، امريكا هر جا باشد وضعيت بهتر از اين نيست؛ بوش خودش هم اعتراف كرد كه در جنگ عراق اشتباه كرده است. زيرا او نه مسلمان است و نه مي‌فهمد كه اسلام چيست و اسلام چه انسان‌هايي را تربيت كرده است، اسلام كيميا است و به هر جامعه‌اي برسد آنها را زنده مي‌كند. بدانيد تا آخر هم عراقي‌ها زير بار امريكايي‌ها نخواهند رفت. وي ادامه داد: امريكايي‌ها امروز به دنيا ظلم مي‌كنند به ملت عراق توهين مي‌كنند، همه نا‌آ‌رامي‌ها به عهده بوش و بلر است تا بگويد اگر من نباشم اينجا امنيت ندارد. ما منتظريم ملت عراق امور خودشان را بدست بگيرند، اشغالگران را با تلاش بيرون كنند، براي خود رئيس جمهور قانوني انتخاب كنند و زير نظر آيت الله سيستاني قانون اساسي اسلامي متناسب با كشورشان را تنظيم كنند و تروريست‌هاي ايران را هم تحويل ما بدهند همان‌هايي كه افراد زيادي را كشتند و حالا در حمايت امريكا قرار گرفته‌اند و صدام را هم بزودي در يك دادگاه قانوني محاكمه كنند.
آيت الله مشكيني با اشاره به بعضي از تحركات مشكوك عده‌اي در عراق براي خريدن زمين‌هاي بزرگ در شهرهاي حساس آن كشور متذكر شد: شنيده مي‌شود در بعضي از استان‌هاي عراق افراد ناشناسي در حال خريدن زمين با قيمت‌هاي بالا هستند، من به ملت عراق جداً توصيه مي‌كنم به افراد مشكوك كشورهاي مشكوك حتي يك وجب زمين نفروشند، يك وقت مي‌فهمند كه خريدار اسرائيل است و مي‌خواهند همان شعار از نيل تا فرات را عملي كنند.

/ 0 نظر / 2 بازدید