حضور گسترده مردم در انتخابات، تهديد دشمن را برطرف مي‌سازد

حجت الاسلام ذوالنوري، فرمانده تيپ 83 امام جعفر صادق ـ ع ـ گفت: منتخب واقعي در انتخابات رياست جمهوري كسي است كه مطالبات مردم را بفهمد و امتحان خود را پس داده باشد.
وي در گفت‌وگو با خبرنگار رسا با اشاره به وقايع سياسي در چند سال گذشته گفت: طبق بيان قرآن كريم هر كس در گرو اعمال خود است. اگر مردم در انتخابات درست عمل كنند، خودشان از نتيجه انتخاب درست بهره‌مند مي‌شوند. مردم ما در دنيا بي‌نظير هستند و حتي اگر در مقطعي بر اثر شعارهاي جذاب، انتخابي نادرست داشته باشند بلافاصله جبران مي‌كنند. اگر گروهي شعار‌محور و تندرو آمد، مردم نتيجه‌اش را ديدند و متقابلاً اگر افرادي دلسوز و كارآمد بر سر كار آمدند باز مردم نتيجه انتخاب خود را گرفتند.
حجت الاسلام ذوالنوري خاطر نشان كرد: در سال‌هاي گذشته جرياني مشخص كه رگه‌هايي از التقاط داشت با شعارهايي فريبنده و جذاب رأي مردم را به خود اختصاص داد. اما مردم توخالي و انحرافي بودن اين شعارها را فهميدند و كم‌كم طوفان حوادث، لعاب چهره‌‌آرايي‌ها را زدود و چهره واقعي آنها را نمايان ساخت. در انتخابات اخير نيز شاهد پاسخ‌هاي منفي بر جريان حاكم در دو دوره چهارساله بوديم.
فرمانده تيپ 83 امام جعفر صادق ـ ع ـ درباره ملاك‌هاي رييس جمهور گفت: رييس جمهور نبايد منافع شخصي، اطرافيان و جناح خود را دنبال كند، اگر‌چه ممكن است صداي مردم‌خواهي اين شخص گوش فلك را پر كرده باشد. رييس جمهور بايد درد دين داشته باشد و هميشه خدا را ناظرديده و به خاطر خدا به مردم خدمت كند. كسي مي‌تواند فقرزدايي كند كه خود طعم فقر را چشيده باشد.
حجت الاسلام ذوالنوري افزود: در انتخاب كانديداها بايد ببينيم پرونده اشخاص در بحران‌هاي گذشته چگونه بوده است. آيا توانسته است به خاطر نظام از آبروي خود بگذرد؟ آيا در زمان جنگ در جبهه حضور داشته است؛ برخي افراد نان را به نرخ روز مي‌خورند. بايد ديد زماني كه ارزشي‌ها در محروميت بودند اين كانديدا در چه حالي بود.
وي درباره ضرورت حضور مردم در انتخابات رياست جمهوري گفت: بنابر راهبرد تعيين شده از سوي رهبر معظم انقلاب اولويت‌ ما حضور حداكثر مردم است. در نظام‌هايي كه وجهه مردمي دارند، حضور مردم ميزان مقبوليت آن نظام تلقي مي‌شود. نظام جمهوري اسلامي ايران با رأي 2/98 مردم پشتوانه عظيمي به دنبال دارد. البته حضور كمتر مردم در يك انتخابات دليل بر رأي منفي به نظام نيست. چرا كه ديده‌ايم در فاصله دو سال مردم در انتخاباتي ديگر حضور باشكوه‌تري داشته‌اند. پس نوسان حضور مردم به اوضاع جامعه بستگي دارد.
حجت الاسلام ذوالنوري افزود: اين دوره از انتخابات رياست جمهوري داراي حساسيت‌هاي خاصي است و با توجه به شرايط تهديد نظام حضور حداكثري مردم دو ثمره دارد. رييس جمهوري كه با رأي بالا انتخاب شود، پشتوانه مردمي بيشتري خواهد داشت و باعث دلگرمي خود و ساير مسئولان خواهد شد. در شرايطي كه دشمن ما را از جهات مختلف محاصره كرده است، حضور پرشكوه مردم اقدامي بازدارنده در برابر تهديدات دشمن است. دشمن خيلي سريع پيام حضور پررنگ مردم را دريافت مي‌كند. ما مي‌توانيم با رأي بالاي خود وجود مردم‌سالاري در كشور را به رخ امريكا بكشيم و ثابت كنيم در ايران ميزان حضور و مشاركت مردم فراتر از ساير كشورهاست.
وي در عين حال خاطر نشان كرد: مردم هرگاه احساس كنند كه امنيت كشورشان در خطر است حضوري پرشور در راه‌پيمايي‌ها و انتخابات دارند. پس از انتخابات مجلس هفتم يك ثبات سياسي و امنيتي بر جامعه حاكم شد و مردم تاريخ مصرف جريان‌هاي تهديد‌ كننده انقلاب را تمام شده ديدند. از سوي ديگر عده‌اي به خاطر تعصب و پايبندي به همان‌ جريان‌ها ممكن است احساس شكست كنند و انگيزه‌اي براي حضور در انتخابات نداشته باشند. بايد گفت دشمن از اين حضور كم‌رنگ سوء استفاده مي‌كند و يأس مردم را تبليغ مي‌كند. مردم حتي اگر تهديد جدي احساس نكنند باز هم بايد در اين انتخابات حضور داشته باشند.
حجت الاسلام ذوالنوري با اشاره به رسالت حوزويان در تبيين مسايل سياسي و اجتماعي به مردم گفت: رأي مردم محصول تفكرات و شناختشان است. بايد بپذيريم كه امروز كار تبليغاتي و شعار حرف اول را مي‌زند. گروه‌هايي به شكل مافيايي عمل مي‌كنند و در مواقع مختلف رأي و نظر مردم را به طرف خود جلب مي‌كنند. افرادي كه دشمن‌شناس هستند و نسبت به مسايل جاري كشور آگاهي دارند نبايد سكوت كنند و بايد مسايل مختلف را براي مردم تشريح كنند.

/ 0 نظر / 2 بازدید