ترميم ضريح امام‌حسين(ع) و ابوالفضل(ع) توسط ايرانيان

پس از 35 سال و براى نخستين بار، ضريح مطهر و نوراني حرم حضرت امام حسين(ع) و ابوالفضل‌العباس(ع) و بخشي از متعلقات طلا و نقره حرمين شريف در کربلاى معلي توسط يک گروه ايراني، غبارروبي، شستشوى فني و جلا داده شد.

سيدمحمدصادق مصباح موسوى، مدير و مؤسس گروه تخصصي «کوثرالنور» که کار بازسازى، مرمت و جلا بخشيدن به ضريح مطهر و متعلقات طلا و نقره حرمين شريف امامان معصوم در عراق را بر عهده دارد، روز سه‌شنبه گفت: به زودى کار بازسازى تمامي متعلقات طلا و نقره حرم حضرت ابوالفضل(ع) به اتمام خواهد رسيد و نيروهاى تخصصي اين گروه براى تکميل بازسازى، نوسازى و زيباسازى داخل حرم مطهر امام حسين(ع) در آن مکان مقدس، مستقر خواهندشد.

وى گفت: در آينده نزديک، کار بازسازى و جلا بخشيدن به گنبدهاى طلاى حرم امام حسين(ع) و حرم حضرت ابوالفضل(ع) آغاز مي‌شود.

به گفته مصباح موسوى، گروه تخصصي «کوثرالنور» از مشهد مقدس يک گروه غيردولتي است و به شخص، نهاد و سازماني وابسته نيست و به طور داوطلبانه و تنها با نيت معنوى از حدود چهارماه پيش، فعاليت خود در زمينه بازسازى و مرمت متعلقات طلا و نقره حرمين شريف امامان معصوم در عراق را آغاز کرده است.

وى درخصوص ساير برنامه‌هاى گروه تخصصي «کوثر النور»، اظهار داشت: پس از بازسازى، مرمت و جلا بخشيدن به متعلقات طلا و نقره حرمين شريف در کربلاى معلي، اعضاى اين گروه، کار بازسازى سيستم روشنايي و غبارروبي از حرمين شريف امامان معصوم در شهرهاى نجف، کاظمين و سامرا را انجام خواهند داد.

مصباح موسوى همچنين با اشاره به استقبال شمار زيادى از متخصصين بازسازى و نگهدارى متعلقات طلا و نقره براى شرکت در اين اقدام معنوى، اظهار داشت: علاقه‌مندان شرکت در اين اقدام مي‌توانند آمادگي و نحوه همکارى خود را از طريق شماره تلفن 2232140ـ0511 به گروه «کوثر النور» اعلام کنند.

منبع: ايرنا

/ 0 نظر / 4 بازدید