راه‌اندازي شبكه كشوري حوزه‌هاي علميه

شبكه اطلاع‌رساني اينترانت ويژه مدارس علميه سراسر كشور پس از تحقيقات گسترده علمي با اهتمام مركز مديريت حوزه علميه قم راه‌اندازي شد.

مدير اين شبكه با بيان اين مطلب اظهار داشت: از چهار سال پيش تحقيقات در داخل و خارج از كشور براي ايجاد بانك اطلاعات رايانه‌اي قوي بين مدارس علمي كل كشور آغاز شد و تصميم بر آن شد كه شبكه اينترانت راه‌اندازي كرد.
حجت الاسلام فرخ فال افزود: برنامه‌هاي آموزشي و اداري بين مدارس كل كشور در اين شبكه موجود است. در گذشته اطلاعات مدارس علميه به صورت دستي انجام مي‌شد كه بعضي اوقات نيز به دلايلي اين اطلاعات نابود مي‌شد، مطمئناً با راه‌اندازي اين شبكه ديگر چنين مشكلاتي پيش نخواهد آمد.
وي ادامه داد: يكي ديگر از مزاياي اين شبكه اطلاع‌رساني صحيح است و به راحتي مي‌توان گذشته تحصيلي افراد را به دست آورد. آيين‌نامه‌ها نيز از اين طريق به مدارس اعلام مي‌شود.
معاون امور شهرستان‌هاي مركز مديريت حوزه علميه قم گفت: طلاب در مراجعه به مركز خدمات با مشكلاتي مواجه بودند كه اين مركز براي خدمات‌دهي به طلاب گواهي از مركز مديريت طلب مي‌كرد كه در اين شبكه فايلي به درخواست مركز خدمات ايجاد شده و در اختيار اين مركز خواهد بود و مكاتبات بين دو مركز برداشته خواهد شد.
حجت الاسلام فرخ فال در بخش ديگري از سخنان خود گفت: قبل از اينكه سفره ICT در كشور پهن شود كار رايانه‌اي در سطح مدارس علميه كشور شروع شد و در مورد تهيه سخت‌افزار كمك‌هاي به مدارس علميه كشور صورت گرفت. حوزه‌هايي كه داراي رايانه هستند قطعاً به شبكه متصل مي‌باشند.
وي افزود: براي آموزش كاربران مدارس كشور همايش يك روزه‌اي در قم برگزار خواهد شد. يكي از دغدغه‌هاي مركز مديريت اين بود كه كادر آموزشي و طلاب مدارس علميه را با رايانه آشنا سازد كه در اين راستا با مراكز آموزشي قراردادهايي منعقد شد و آن مراكز شروع به آموزش طلاب كردند.
وي ادامه داد: از اقدامات ديگر اهداي سبد نرم‌افزاري غني براي تحقيق و پژوهش طلاب در زمينه‌هاي فقهي و اصولي، كلامي، اعتقادي به حوزه‌هاي علميه سراسر كشور بود.

/ 0 نظر / 2 بازدید