حجت الاسلام والمسلمين طباطبايي: رسالت‌ بسيج آگاهي دادن به مردم است

امام جمعه اصفهان در ديدار مسئولان پايگا‌ه‌هاي حوزه بسيج اصناف، تشكيل بسيج را يكي از الهامات الهي به حضرت امام خميني ـ ره ـ دانست و گفت: هرچه زمان مي‌گذرد، آثار مثبت تشكيل بسيج بيشتر نمايان مي‌شود.

حجت الاسلام والمسلمين طباطبايي ضمن ابراز خرسندي از وجود بسيج اصناف افزود: بسيج فقط مختص جوان‌ها و مساجد نيست بلكه متعلق به تمام مردم و مكان‌ها است. وي همچنين تشكيل بسيج ادارات، طلاب، پزشكان و مهندسين را نيز يكي از اقدامات مهم دانست و گفت: يكي از خواسته‌هاي امام خميني ـ ره ـ نيز اين بود كه همه مردم بسيجي باشند كه بحمدالله اين گونه است.
نماينده ولي فقيه در استان اصفهان يكي از كارهاي اساسي بسيج را آگاهي دادن و آموزش مسائل فرهنگي، سياسي، ديني و اجتماعي به مردم و جوانان دانست و گفت: در كشورهاي غربي با وجود شعار دموكراسي مردم هيچ علاقه‌اي به تحقيق و تفحص در مورد مسائل ندارند و فقط به رسانه‌ها و مطبوعات كه با نظارت تحميلي هئيت حاكمه آن كشور است اكتفا و قبول مي‌كنند و اين در حالي است كه اگر انساني مي‌خواهد جامعه خود را بسازد و در آن جامعه تصميم‌گير باشد بايد به مسائل سياسي و اجتماعي آگاهي داشته باشد و مقداري از زمان خود را در اختيار آگاهي گرفتن قرار دهد.
امام جمعه اصفهان خاطر نشان كرد: بسيج به معناي خود مردم است و يك ارگان دولتي نيست و بايد بسيجيان با كمك مردم و با آگاهي دادن جامعه رشد دهند و بسيجي واقعي كسي كه كمر همت را براي اسلام بسته است كه اين روحيه خيلي مهمي است و بايد بين همه بسيجيان رواج پيدا كند.

/ 0 نظر / 2 بازدید