ديدار آيت الله مكارم شيرازي با نمايندگان مجلس

آيت الله مكارم شيرازي دوشنبه بعدازظهر در ديدار جمعي از اعضاي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حركت‌هاي منسجم و زنجيره‌وار دشمن، حركت‌هاي منفرد را بي‌فايده دانستند و گفتند: بايد هر مجموعه‌اي وظيفه خود را در يك برنامه منسجم فرهنگي و اخلاقي انجام دهد و اين مستلزم همكاري و تبادل نظر بيشتر است.
آيت الله مكارم شيرازي در خصوص مسايل فرهنگي يادآور شدند: در طول سال‌‌هاي گذشته اقداماتي صورت گرفته است كه ما آنها را به صورت يك جريان زنجير‌ه‌وار مي‌بينيم. يك عده مي‌آيند و مسايل پرورشي را از آموزش و پرورش حذف مي‌كنند ما نسبت به كسي هم بدبين نيستيم ولي به عقيده ما اين يك حلقه از آن زنجيره است در جاي ديگر مثلاً خوزستان برنامه‌اي اتفاق مي‌افتد كه همه را متأثر مي‌كند اين هم يك حلقه ديگر است. جرياني در همدان و دانشگاه‌هاي ديگر پيش مي‌آيد اينها همه به هم پيوسته‌اند و هدف متزلزل كردن نظام اسلامي است. اين مرجع تقليد شبهه‌افكني‌هاي خارج از كشور را هم حلقه‌اي از اين زنجيره عنوان كردند و افزودند: آن پايگاه مبتذل انگليسي كه برنامه فحاشي به پيامبر ـ ص ـ پخش مي‌كند جزيي از سلسله اقدامات دشمنان است. اگر هوشيار نباشيم و جلوي آن را نگيريم يك وقتي بيدار مي‌شويم كه نسل جوان ما را نسبت به ارزش‌ها، دين و اخلاق و كشور بي‌تفاوت كرده‌اند. آن چيزي كه كشور ما را در شرايط فعلي نگه مي‌دارد، انگيزه‌‌هاي ديني است و اگر اين مسايل نباشد حمله و سلطه دشمن كار مشكلي نخواهد بود. ايشان خواستار بيداري و حساسيت بيشتر اعضاي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شدند و تأكيد كردند: رييس مجلس در خصوص حادثه خوزستان موضع‌گيري كرده بود ولي بايد با حساسيت بيشتري پي‌گيري شود. اين نشان مي‌دهد كه هجمات عليه اسلام از همه سو و با تمام امكانات وجود دارد. همين نشستي كه در مراكش برگزار شد، هدفش آن بود كه به اسم اسلام و با ترويج دموكراسي امريكايي و جهاني شدن كشورهاي عربي، نوعي دين‌زدايي كنند و آنها را از مسايل اسلامي دور نگاه دارند. اگر ما كوتاه بياييم اشتباه كرده‌ايم.
آيت الله مكارم شيرازي خواسته‌هاي كشورهاي اروپايي در مذاكرات با ايران را مد نظر قرار دادند و افزودند: آنها چند شرط عنوان كرده‌اند اول اينكه حقوق بشر غربي در ايران اجرا شود. حقوق بشر آنها هم برگرفته از فرهنگ لائيك غرب است دوم با تروريسم مبارزه شود، سوم آزادي‌هاي مورد نظر آنها داده شود، يعني هر كس هر چيزي خواست به او بدهند. امروزه نشرياتي در دانشگاه‌ها منتشر مي‌شود كه بعضي از آنها در شأن اسلام و دانشگاه و دانشجو نيست بنابراين ما نيز بايد مانند دشمنان يك حركت منسجم آغاز كنيم. حوزه، مجلس، دولت و رسانه‌ها با هم همكاري كنند. اگر هر كسي براي خود كار كند، فايده ندارد. لذا بايد يك برنامه‌ريزي منسجم فرهنگي و اخلاقي انجام شود. هر مجموعه‌اي وظيفه خود را در آن انجام دهد و اين مستلزم ديدارهاي بيشتر، همكاري و تبادل نظرات و اطلاعات است.
آيت الله مكارم شيرازي در اين ديدار فعاليت‌ها و برنامه‌هاي كميسيون آموزش را همسو با برنامه‌هاي حوزه علميه قم دانستند و اظهار داشتند: جمهوري اسلامي و حكومت اسلامي در تمام برنامه‌هاي خود با حوزه علميه ارتباط دارد ولي كارها پژوهش ارتباط بيشتري دارد و به همين دليل لازم است روابط مجلس و حوزه نزديك‌تر شود، زيرا حوزه يك كانون قوي در امر پژوهش است، بشود به نحو احسن از آن استفاده كرد.
ايشان با اشاره به اينكه 300 مركز پژوهشي در حوزه قم است، ادامه دادند: ده‌ها پايگاه اينترنتي موفق در حوزه فعال است. بحمدالله حوزه در اين مسايل نسبت به دنياي امروز عقب نيست و به زبان‌هاي مختلف در حال فعاليت است. يك زماني سؤالات ديني تنها از شهرهاي ايران به قم مي‌رسيد، در حال حاضر از تمام نقاط دنيا سؤالات مختلف مي‌آيد و حوزه هم بايد پاسخ‌گو باشد.

/ 0 نظر / 6 بازدید