چهاردهمين گردهمايي سالانه انجمن مسلمانان سوئيس است

انجمن مسلمانان سوئيس، چهاردهمين گردهمايي سالانه خود را با موضوع نقش مسلمانان در ساخت و آبادي جامعه سوئيس در شهر بولاخ بكانتون برگزار كرد.

به گزارش خبرگزاري سازمان كنفرانس اسلامي، سيد سليمان عبدالقادر، رئيس اين انجمن اسلامي در سوئيس گفت: زندگي مسالمت‌آميز مسلمانان و ادغام شدن آنان با شهروندان و جامعه سوئيسي يكي از مهمترين مسائلي است كه اين انجمن به آن بسيار اهميت مي‌دهد. وي گفت: ما در اين گردهمايي كه تحت عنوان نقش مسلمانان در ساخت و بناي جامعه سوئيس برگزار شد بر ضرورت تلفيق شدن و يكي شدن مسلمانان سوئيس با جامعه سوئيسي تأكيد كرديم و راه‌هاي اين درهم آميختگي مسالمت‌آميز را بررسي كرديم. عبدالقادر افزود: بسياري از مؤسسات سوئيسي ادغام و زندگي مسالمت‌آميز ديگران با افراد يك جامعه را دانستن زبان و احترام به قوانين آن جامعه دانسته‌اند، اما ما شعاري بالاتر مي‌دهيم. دانستن زبان، احترام به قوانين و تلاش جهت اداي وظايف و مسئوليت‌هايي كه آن جامعه را به سمت پيشرفت و تكامل سوق دهد.
شايان ذكر است مركز اين انجمن اسلامي در نيوشاتيل واقع است و 150 عضو دارد و گردهمايي‌هاي سالانه‌اش با استقبال بسيار خوبي روبه‌رو مي‌شود و هزاران نفر از شخصيت‌ها، مسلمانان و ديگر شهروندان سوئيس در آن شركت مي‌كنند.

/ 0 نظر / 2 بازدید