آيت الله مدرسي: علما و مرجعيت هيچ ضعفي در حل بحران‌هاي عراق ندارد

يت الله سيد هادي مدرسي، رئيس انجمن‌ علماي دين در عراق در ديدار جمع كثيري از علما و روحانيون عضو انجمن علماي عراق تأكيد كرد: مرجعيت در عراق هيچ‌گاه در برابر بحران‌ها و مشكلات كشور و شهرهاي آن ناتوان نبوده و نخواهد بود.
آيت الله سيد هادي مدرسي ضمن اظهار مطلب فوق تأكيد كرد: در برابر بحراني مانند بحران نجف، علما و مراجع شيعه هيچ‌گاه با يكديگر اخلاف نداشته‌اند و برخلاف نظر عده‌اي كه گمان مي‌كنند بين نيروهاي داخلي شيعه، تفرقه وجود دارد، علماي شيعه كاملاً با يكديگر هم نظر هستند.
وي افزود: حوزه علميه هيچ‌گاه در برابر بحران نجف ضعيف و يا ناتوان نبوده است و حوادث و بحران‌ها را با درايت پيگيري مي‌كرده است.
آيت الله سيد هادي مدرسي خاطر نشان كرد: سكوت علماي شيعه در برابر حوادث و اتفاقات نجف از روي سهل‌انگاري و بي‌توجهي نبوده است بلكه علما و مراجع با صبر و درايت در برابر اتفاقات موضع‌گيري مي‌كردند و در عين حال هيچ‌گاه در برابر واقعيت و حقيقتي فاسد و منحرف سكوت نمي‌كنند بلكه اگر احساس وظيفه كنند و عملي را لازم بدانند، بي‌درنگ وارد ميدان خواهند شد.
آيت الله مدرسي در ادامه با اشاره به نقش كارساز فتاواي مراجع و علماي ديني در رويارويي با نقشه‌هاي استعمار و استكبار اعلام كرد: مراجع شيعه همواره با صدور فتاوايي دشمن‌شكن بسياري از معادلات و برنامه‌ريزي دشمنان را ناكام گذاردند.
سيد هادي مدرسي خاطر نشان كرد: ميرزا محمدتقي شيرازي در عصر خود با صدور يك فتواي حساس، تمامي اهداف دشمن انگليسي را برهم زد و در اين راه فقط به وظيفه خويش عمل نمود و ناكام گذاردن دشمن را هدف اصلي خود مي‌دانست. در عين حال عواقب و نتايج اين فتوا را بررسي كرده بود و نسبت به آن احساس وظيفه مي‌كرد.
وي در خصوص برقراري رابطه با اسرائيل توسط دولت موقت اعلام كرد: گمان نمي‌كنم دولت چنين جرأتي داشته باشد تا چنين گامي در جهت مبارزه با اسرائيل بردارد. چرا كه اين عمل نيازمند موافقت ملت مسلمان عراق است و از طرفي ديگر عراق كشوري مسلمان است و به بسياري از معاهدات و قطع‌نامه‌هاي جوامع عربي و اسلامي پايبند است.
منبع: خبرگزاري كربلا

/ 0 نظر / 2 بازدید