همايش اسلام بهترين انتخاب در دانشگاه قم برگزار شد

همايش «اسلام بهترين انتخاب» به همت واحد خواهران كانون مطالعاتي دانشگاه قم در سالن اجتماعات اين دانشگاه برگزار شد كه در آن تعدادي از تشرف‌يافتگان به تشيع به تشريح چگونگي روي آوردن به اسلام و مذهب تشيع پرداختند.
علي الشيخ، نويسنده برجسته عراقي كه قبلاً مسيحي بوده در اين همايش گفت: من با تحقيق و تفحص در آيات قرآني و پي بردن به جايگاه مهم حضرت مريم ـ س ـ در دين مبين اسلام و در ميان مسلمانان به اين دين رهايي‌بخش نايل شدم.وي همچنين افزود: يكي از دلايل من براي انتخاب دين اسلام اين بود كه اسلام دين فطرت است و اعتقادات آن با فطرت و عقل بشري سازگار است.او همچنين حادثه يازده سپتامبر در امريكا را از دلايل مهم مسلمان شدن عده بسياري از مسيحيان عنوان كرد.
نوراليقين، مهندس كشاورزي و طلبه علوم ديني در قم نيز كه به مدت 10 سال مبلغ مذهب مالكي از مذاهب اهل تسنن در غنا بود، طي سخناني دليل انتخاب مذهب تشيع را عدم اجبار به پذيرش احكام الهي و بستر مناسب جهت تحقيق و تفحص در مذهب تشيع عنوان كرد.
خانم ديما فلنگ از كشور كنگو و دو نفر ديگر از كشورهاي روسيه و چين، به بيان ديدگاه‌هاي خود پرداختند و دليل اسلام آوردن خود را اين گونه بيان داشتند: در تحقيقاتي كه داشتيم به اين نتيجه رسيديم كه دين اسلام از هر ديني برتر است و پاسخگوي همه سؤالات انسان‌ها مي‌باشد و هيچ حقيقتي را از انسان پنهان نمي‌كند.
منبع: نشريه اُفق حوزه

/ 0 نظر / 8 بازدید