علامه فضل‌الله: ملت فلسطين به بركت خون شيخ احمد ياسين يكپارچه شده است.

علامه سيد محمد حسين فضل الله در خطبه های نماز سياسی عبادی جمعه‌ بيروت در مسجد  الامامين الحسنين (عليهما السلام) با اشاره به اين كه واكنش‌ها به ترور شيخ احمد ياسين، در سراسر جهان هم‌چنان ادامه دارد، گفت: حتي اتحاديه‌ اروپا كه تحت فشار آمريكا حماس را جنبش تروريستي دانسته؛ اما جنايت ترور شيخ احمد ياسين، را ضد قوانين بين‌الملل دانسته است. فضل الله
اين روحانی روشن فکر لبنانی افزود: غولدا مائير، يكي از بنيان گذاران رژيم اسراييل گفته بود كه ملتي به نام فلسطين وجود ندارد و شارون نيز اكنون مي‌گويد كه شريكي به نام شريك فلسطيني وجود ندارد و گفت‌وگو با فلسطينيان غير ممكن است.

استاد حوزه های علميه لبنان درباره عراق گفت: اوضاع امنيتي اين كشور هنوز هم خطرناك است و ما درباره‌ اوضاع كلي اين كشور نگران هستيم و اين كشور هم‌چنان با آينده‌اي بي‌ثبات روبرو است كه اين امر به دليل سيطره‌ي علني و مطلق اشغال گران در اين كشور است. اين در حالي است كه اشغالگران حق اعتراض به هرگونه قانوني را كه از سوي عراقي‌ها صادر مي‌شود دارند و امكاناتي براي اداره‌ي امور امنيتي و ارايه‌ي خدمات به مردم فراهم نكرده‌اند.
وي ادامه داد: در حالی كه اشغال گران در عراق اظهار داشته‌اند كه پس از انتقال قدرت از عراق خارج مي‌شوند؛ اما در اين كشور مي‌مانند و بر اساس منافع خود عمل مي‌كنند. آنها در عراق به ادعاي بازسازي و در قالب قراردادهاي ميان خود و عراق جديد باقي خواهند ماند كه همگي به دليل نياز آمريكايي‌ها و تامين منافع شركت‌هاي آمريكايي است. اين قراردادها مانند قراردادي ميان يك قدرت قوي و يك فرد ضعيف است كه چيزي در اختيار ندارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید