طلاب حوزه عملیه نجف خواستار عذرخواهی دولت کویت از آیت الله سیستانی شدند

طلاب حوزه عملیه نجف پخش تصاویری را از شبکه ماهواره ای کویت که در آن به آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق توهین شده است محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طلبه های حوزه علمیه نجف امروزدر بیانیه ای همچنین تاکید کردند که دولت کویت نیز باید به علت این توهین از آیت الله سیستانی عذرخواهی کند. شبکه ای ماهواره ای در کویت  تصویر آیت الله سیستانی مرجع شیعیان عراق را پشت  زمینه مراسم آواز خوانی زنان رقاصه در یک کلوپ شبانه کرده بود. طلبه های حوزه علمیه نجف در این  بیانیه ازشبکه یک ماهواره کویت خواستند ازمرجعیت نجف عذرخواهی کند. این بیانیه می افزاید : ما ازاین شبکه تلویزیونی می خواهیم به دلیل این عمل زشت و شنیع خود ازمرجعیت نجف عذرخواهی نماید.

معترضان به این اقدام اعلام کردند شبکه یک ماهواره کویت این جشن آوازخوانی را عصر پنجشنبه پخش کرده است. درهمین راستا صدر الدین قپانچی یکی از روحانیون برجسته شیعه عراق روزگذشته درخطبه های نمازجمعه نجف عملکرد برخی رسانه های کویت بخصوص برپایی مراسم رقص شدیدا مورد انتقاد قرار داد. وی افزود : پخش این تصاویرتوهینی بزرگ به مرجعیت دینی است و مرجعیت تنها مختص به عراقی ها نیست بلکه متعلق به تمام شیعیان درجهان حتی شیعیان کویت است.

وی این سوال را مطرح کرد که ملت و دولت کویت  دوستان عراقی ها هستند پس  چگونه اجازه می دهند این گونه به مرجعیت توهین و اسائه ادب شود. قپانچی در پایان از رسانه های های کویت خواست درموضع خود تجدید نظر و آن را اصلاح نمایند.

/ 0 نظر / 10 بازدید