بازديد رييس حوزه هاى علميه خارج کشور از دانشگاه اسلامى مسکو

رييس سازمان حوزه ها و مدارس علميه خارج کشور روز چهارشنبه از دانشگاه اسلامى مسکو بازديد و با رييس و دانشجويان اين دانشگاه گفت وگو کرد.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام والمسلمين نوراللهيان در جمع دانشجويان اين دانشگاه گفت شما بايد اسلام را براساس مقتضيات زمان فرا بگيريد. وى با اشاره به ضرورت مبادلات علمى و فرهنگى ميان دانشگاههاى اسلامى ، اظهاراميدوارى کرد مراودات ميان دانشکاه اسلامى مسکو و دانشگاهها و موسسات علمى جمهورى اسلامى ايران به صورت منظم فراهم شود.
وى بعد از بازديد از قسمت هاى مختلف اين دانشگاه با مراد مرتضين رييس دانشگاه اسلامى مسکو ديدار و گفتگو کرد.
مراد مرتضين گفت در حال حاضر۵۰ موسسه آموزشى در فدراسيون روسيه به آموزشهاى اسلامى اشغال دارند و دانشگاه اسلامى مسکو هم با ده سال سابقه داراى يکصد دانشجو است . اين دانشگاه علاوه بر تربيت امامان مساجد و خطباى اسلامى در صدد تربيت استاتيد مبرز براى تدريس در دانشگاههاى کشور است . وى رسالت دانشجويان اين دانشگاه که به تعبير وى آينده اسلام در روسيه هستند را ارايه چهره مثبت از اسلام و دفاع از مسلمانان روسيه دانست .
رييس سازمان حوزه ها و مدارس علميه خارج از کشور نيز ابراز اميدوارى کرد در سفر آقاى مرتضين به ايران ، دو طرف يادداشت تفاهم همکاريهاى علمى و پژوهشى را به امضا برسانند.وى تبادل پايان نامه ها و پژوهش هاى اسلامى ، تبادل کتب و نشريات علمى ، اعطاى بورس و تبادل استاد و دانشجو را از زمينه هاى موجود براى همکارى دو طرف خواند.

/ 0 نظر / 2 بازدید