مجموعه حضرت يوسف(ع)، كليد مي‌خورد

فرج‌الله سلحشور، نويسندگي، کارگرداني و تهيه‌کنندگي مجموعه تلويزيوني «حضرت يوسف(ع)» را بر عهده دارد، از ماه آينده اين سريال را کليد خواهد زد.

فرج‌الله سلحشور، کارگردان مجموعه تلويزيوني «حضرت يوسف(ع)» در گفت‌و‌گو با خبرگزاري مهر، ضمن اعلام اين خبر گفت:تاکنون نيمي از دکور اين سريال در شهرک غزالي ساخته شده است و روند برنامه‌ريزي و امور پيش‌توليد مجموعه، به خوبي پيش مي‌رود. در صورتي که مشکل خاصي پيش نيايد و موفق به انتخاب تمامي بازيگران اين اثر بشويم، از اواسط خرداد ماه، ساخت اين اثر کليد خواهد خورد.

وي در مورد بازيگران اين سريال و شرايط انتخاب آنها توضيح داد: هنوز هيچ بازيگري براي بازي در اين نقش انتخاب نشده است. ولي اين را مي‌توانم بگويم که بازيگر اين نقش، از ميان چهره‌هاي شناخته شده است. اصولا چون اين اثر به سمت آثار کلاسيک سوق پيدا مي‌کند و نيازمند بازيگراني است که بتوانند به خوبي ديالوگ‌ها را ادا کنند، از بازيگران تئاتري براي حضور در اين سريال استفاده مي‌کنم.

سلحشور درباره اين مجموعه خاطر نشان ساخت: داستان اين مجموعه بر اساس روايت قرآن کريم از زندگي حضرت يوسف(ع) شکل گرفته و برخي از جزييات و مضامين انساني در آن لحاظ گرديده است. در اين سريال نکاتي مانند پرداختن به عشق، مبارزه با شر و بدي و توجه به خداوند و مسائل توحيدي ذکر مي‌شود. همچنين تمايل به سوي انسان کامل ـ که تجلي‌اش در حضرت يوسف(ع) است ـ و زليخا به عنوان انساني که مسير تحولي عميق را طي مي‌کند، در اين مجموعه تلويزيوني به تصوير درمي‌آيد. به طور کلي ما سعي داريم تا بخشي از فرازهاي اين داستان را که ناگفته مانده است، بتوانيم به صورتي نمايان کنيم. در اين سريال، مجيد ميرفخرايي به عنوان طراح و مدير هنري، محمد باقر آشتياني به عنوان مدير توليد و روح‌الله برادري به عنوان مجري طرح فعاليت مي‌کنند. تاکنون حضور جهانبخش سلطاني، جعفر دهقان، حسن عباسي و زهرا عرب به عنوان بازيگران اصلي اين مجموعه قطعي شده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید