چگونگي پذيرش طلاب در حوزه علميه خراسان

حجت الاسلام شريف‌زاده، مسؤول دفتر پذيرش حوزه علميه خراسان درباره كيفيت پذيرش داوطلبان ورود به حوزه علميه خراسان توضيحاتي ارائه كرد.

حجت الاسلام شريف‌زاده درباره چگونگي پذيرش داوطلبان ورود به حوزه علميه اظهار داشت: همه ساله اطلاعيه پذيرش در روزنامه‌هاي كثير‌الانتشار درج و به ائمه جمعه سراسر كشور و مديران حوزه‌هاي علميه ارسال مي‌شود. علاقه‌مندان تحصيل در حوزه‌هاي علميه خراسان براي كسب اطلاعات بيشتر به روزنامه قدس مورخ 20 ارديبهشت‌ماه سال جاري مراجعه كنند. مسؤول دفتر پذيرش حوزه علميه خراسان معرفي نوجوانان مستعد و متعهد از طرف روحانيون و علماي ائمه جمعه و جماعات سراسر كشور را گامي در راه گزينش برترين‌ها با توجه به امكانات محدود آموزشي حوزه برشمرد.
وي زمان نام‌نويسي متقاضيان ورود به حوزه علميه مشهد را از تاريخ 20 ارديبهشت‌ماه تا 30 خرداد‌ماه سال جاري و زمان نام‌نويسي براي افرادي كه قصد تحصيل در مدارس علميه شهرستان‌هاي خراسان را دارند از 20 ارديبهشت‌ماه تا اول مرداد‌ماه 84 اعلام كرد.
حجت الاسلام شريف‌زاده زمان برگزاري آزمون ورودي حوزه را جمعه هفتم مرداد‌ماه بيان كرد و گفت: اسامي پذيرفته‌شدگان در تاريخ 25 مردا‌دماه در روزنامه قدس اعلام خواهد شد.
مسؤول پذيرش حوزه در خصوص شرايط پذيرش در مدارس علميه گفت: متقاضي ورود به حوزه بايد حداقل داراي مدرك تحصيلي سيكل باشد. از كساني كه داراي مدرك قبولي سوم راهنمايي و ديپلم هستند و قصد تحصيل در مدارس علميه مشهد را دارند، آزمون كتبي و پس از كسب امتياز، مصاحبه به عمل مي‌آيد و داوطلبان برادر كه قصد تحصيل در مدارس علميه شهرستا‌نها را دارند در صورت دارا بودن مدرك تحصيلي با معدل 14 به بالا فقط با مصاحبه حضوري پذيرش خواهند شد و پس از يك دوره 6 ماهه و انجام تحقيقات لازم در حوزه علميه پذيرش و به عنوان طلبه رسمي محسوب و از مزاياي حوزه بهره‌مند مي‌شوند.
حجت الاسلام شريف‌زاده مواد امتحاني آزمون ورودي را احكام، قرآن، تعليمات ديني، عربي، فارسي، تعليمات اجتماعي، تاريخ، بينش اسلامي، مكالمات اجتماعي و تاريخ معاصر برشمرد.

/ 0 نظر / 8 بازدید