نمايشگاه تصاوير کمک رساني روحانيون به مردم بم

همزمان با برپايي نمايشگاه عکس بام شکسته بم و به همت تيپ 83 امام جعفر صادق ـ ع ـ تلاشها و کمکهاي طلاب حوزه علميه قم به مردم زلزله‌زده بم در قالب عکس و بوم و CD به تصوير کشيده شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين هاشمي در گفت‌وگوي اختصاصي با پايگاه اطلاع‌رساني رسا اظهار داشت: بعد از حادثه زلزله بم، تلاش فراواني بصورت شبانه‌روزي توسط طلبه‌هاي تيپ مستقل 83 امام جعفر صادق ـ ع ـ صورت گرفته بود که لازم بود به نحو شايسته اي منعکس شود . وي اضافه کرد: مجموعه کارهايي که از بدو ورود طلاب به بم صورت گرفت مثل جمع آوري هدايا در قم، مديريت نيروها، امداد و نجات، تکفين و تدفين کشته‌شده‌هاو رسيدگي به حال بازماندگان در قالب 60 عکس به تصوير کشيده شده است.
فرمانده گردان امداد و نجات تيپ مستقل 83 امام جعفر صادق ـ ع ـ افزود: حضور روحانيون در بم و اقدام به کمک‌رساني براي مردم بم براي خارجي‌ها بسيار جالب بود و شايد باور نمي‌کردند . ولي آن کساني که طلبه‌ها را مي‌شناختند بر ايشان طبيعي بود، زيرا حضور طلبه‌ها را در جريانات قبل و بعد از انقلاب ديده بودند . اين هم يک پديده عمومي براي جامعه ما بود و طلبه‌ها هم آن همانطور که از آنها انتظار مي‌رفت حضور داشتند.وي گفت: اين وظيفه مجموعه حوزه است که روحانيوني را براي تبليغ به آنجا اعزام کند و دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم نيز از آن روز تاکنون به صورت مستمر گروههايي را به منطقه اعزام کرده است و در حال تبليغ هستند . به نظر بنده کار حوزه در اين بحث محدود نشده است.

/ 0 نظر / 2 بازدید