عبدالعزيز حكيم و حداد عادل ديدار کردند

در ديدار رئيس مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق و رئيس مجلس شوراي اسلامي ايران دو طرف بر مرجعيت آيت الله سيستاني در جنبش‌ها و نهضت‌هاي شيعي در عراق تأكيد كردند و آن را امري محوري توصيف كردند.
حجت الاسلام و المسلمين سيد عبدالعزيز حكيم در اين ديدار كه در محل مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، گزارشي پيرامون اوضاع كنوني كشور گسترش حوادث تروريستي كه از سوي برخي بازماندگان نظام سابق و ديگر گروه‌هاي معاند انجام مي‌شود، ارائه داد و تأكيد كرد: تروريست‌ها نمي‌خواهند آرامش و ثبات در كشور پايدار بماند و با برهم زدن اوضاع مي‌خواهند مانع از برگزاري انتخابات در زمان مقرر شوند.
عبدالعزيز حكيم تأكيد كرد: جايگاه طبيعي و قانوني ملت مظلوم عراق تثبيت نمي‌گردد مگر با برگزاري انتخاباتي سالم و تدوين قانون اساسي. وي گفت: ملت عراق ارتباط بسيار مستحكمي با مرجعيت دارند و همواره مي‌خواهند خواسته‌ها و شعائر ديني و ملي‌شان در اين شرايط احيا گردد كه حضور پرشور آنها در مراسم سالگرد شهادت آيت الله حكيم، دليلي واضح بر اين مطلب است. غلامعلي حداد عادل نيز در اين ديدار ضمن تأكيد بر نقش مرجعيت در حل بحران‌ها و پيشبرد امور در عراق گفت: تبعيت ملت عراق از مرجعيت يكي از اركان اساسي حركت و جنبش آنهاست كه نبايد از آن غفلت ورزند. در اين ديدار همچنين بر روابط مستحكم و خوب دو كشور و دو ملت عراق و ايران تأكيد و هرگونه تلاش براي برهم زدن آن محكوم و مطرود اعلام شد.

/ 0 نظر / 2 بازدید