کاندید شدن یک زن مسلمان محجبه در انتخابات پارلمانی

حزب احترام ضد جنگ از مردم بيرمنگام خواست از سلما يعقوب کانديداي اين حزب حمايت کنند تا وي اولين زن محجبه مسلمان باشد که به پارلمان انگلستان راه مي يابد

.

به گزارش پايگاه اينترنتي کاشار نت، جورج گالوي رهبر حزب احترام گفت: مي توانيد تأثيري که اين کانديد از فلوجه تا فلسطين، کشمير و پاکستان برجاي مي گذارد را تصور کنيد؟

عضو سابق حزب کارگر بدنبال اين که از حزب توني بلر به دليل انتقادات صريح عليه جنگ عراق اخراج شد حزب ضد جنگ احترام را تشکيل داد

.

وي افزود: اگر کانديداي محجبه ما انتخاب شود، مردم در تمام جهان او را مي بينند که همراه سه فرزند و همسرش به مجلس عوام مي رود. او زني مسلمان است که با افتخار به آنچه اعتقاد دارد براي رفتن به پارلمان انگلستان کانديد شده است

.

یعقوب که رئیس «ائتلاف توقف جنگ» بیرمنگام و کاندید حزب احترام برای حوزه انتخاباتی شهر اسپارکبروک و اسمال هیث شده که بیشترین جمعیت مسلمانان انگلستان را دارد.

سلما یعقوب در شهر بردفورد شمالی انگلستان به دنیا آمد اما در بیرمنگام زندگی می کند و اکنون به دنبال جایگاه راجرگادسیف  نماینده مجلس از حزب کارگر است که  16 هزار رأی  در انتخابات پارلمانی گذشته به خود اختصاص داده بود.

گالوی،  گادسیف را به عنوان یکی از بدترین شرکت کنندگان در مباحثات پارلمانی در سده گذشته توصیف کرد و گفت : وی هیچ اقدامی انجام نداد که نشان دهد به منافع مردم نیز اهمیت می دهد.

او اضافه کرد: افرادی همچون گادسیف خانواده های مسلمانی را همچون یعقوب که پاکستانی تبار است خارجی می دانند و آنها را مهاجرانی توصیف می کنند که آرایشان از اهمیت چندانی برخوردار نیست.

در انتخابات گذشته که در سال 2001 انجام شد، کمتر از 6 کاندیدای مسلمان وجود نداشت و تعداد رأی دهندگان مسلمان به 27 هزار نفر می رسید.

/ 0 نظر / 8 بازدید